• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Užklasinio skaitymo pamoka

Knygų skaitymas turtina žodyną, lavina vaizduotę, ugdo gebėjimą sutelkti dėmesį. Mokiniams labai svarbios užklasinio skaitymo pamokos. Pristatydami perskaitytą knygą, jie turi ne tik atskleisti jos turinį, apibūdinti veikėjus, bet ir sudominti bendraklasius.

5a klasės mokiniai įdėmiai skaitė pasirinktą knygą, o po to pagal jos siužetą, pagrindinių veikėjų patirtus nuotykius, išgyvenimus kūrė knygos dėžutę. Į ją dėjo namuose rastus ir tinkančius knygos pristatymui daiktus arba kūrė juos savo rankomis. Penktokai, pristatydami į dėžutę sudėtus daiktus, apibūdino veiksmo vietą ir laiką, atskleidė knygos turinį.

Džiugu, kad mokiniai labai išradingai ir kūrybingai sugebėjo atlikti šią užduotį. Savo pasakojimais jie ne tik sudomino bendraklasius, bet ir juos nudžiugino. Mokiniai turėjo galimybę ne tik sužinoti, kokios knygos patinka bendraamžiams, bet ir paragauti knygos veikėjų mėgstamų saldainių ar net „stebuklingų galių turinčių“ sausainių. Tokias pamokas malonu prisiminti, jos paįvairina įprastą veiklą.

Lietuvių k. ir lit. mokytoja D. Eirošienė

 

Lankytojų skaitiklis