• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Kūrybinės dirbtuvės „Knygos kelias“

Gegužės 3 – 10 dienomis 2b klasės mokiniai ir jų mokytoja metodininkė I. Bugelienė bendradarbiaudami su bibliotekininke Aušra organizavo kūrybines dirbtuves „Knygos kelias“. Pirmiausia vaikai progimnazijos bibliotekoje domėjosi  legenda, iš kur atsirado raidės, patys skaitė savo draugams apie raidžių žvaigždynus, klausėsi mokytojos pasakojimo apie raides senovėje bei bibliotekininkės pasakojimo apie pirmąją lietuvišką knygą. Jiems buvo skirta savarankiška užduotis sužinoti Martyno, kuris parašė pirmąją lietuvišką knygą „Katekizmas“, pavardę.  Atlikę užduotį bei atsakę į kelis klausimus apie lietuvišką knygą, penki mokiniai buvo apdovanoti saldžiais prizais. Išmintinga pelėda kvietė visus mokinukus pasivaišinti saldainiais.

Su žavesiu vaikai žiūrėjo filmuotą medžiagą „Kaip gimsta knyga“, po to smalsiai apžiūrinėjo knygų iliustracijas, domėjosi pavadinimais ir autoriais. Aptarę ir išsianalizavę knygos kūrimą, iliustracijas, mokiniai tapo „knygų autoriais“. Jie dailės kabinete ant molbertų kūrė savo knygos viršelį, kuriuo turėjo sudominti klasės draugus. Jame turėjo būti užrašyta knygos autoriaus vardas, pavardė, pačių sugalvotas pavadinimas. Kuriant knygos viršelį, atsiskleidė vaikų vaizduotė ir jų  kūrybiškumas. Kabinete surengta mažųjų autorių  knygų viršelių paroda.

Šių kūrybinių dirbtuvių metu mokiniai suprato, koks ilgas ir sudėtingas yra knygos kelias nuo kūrėjo iki skaitytojo.

Bibliotekininkė Aušra Vaičiulienė

 

Lankytojų skaitiklis