• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Pažintinės žuvininkystės programa „Išauginta Europos Sąjungoje“

Telšių „Atžalyno“ progimnazija pagal pateiktą paraišką buvo atrinkta dalyvauti Pažintinės žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“, kurią įgyvendina Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra. Programos veiklas progimnazijoje koordinuoja direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė. 

Programos tikslas – plėsti dalyvių žinias apie akvakultūros sektorių, skatinti Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintų žuvininkystės produktų vartojimą, supažindinti su verslo bei karjeros galimybėmis akvakultūros sektoriuje. Programoje dalyvaujančios 3a ir 5b klasės naudojasi organizatorių lėšomis specialiai išleista mokomąja metodine medžiaga. Pirmajame etape mokiniai patys rengė pristatymus apie populiariausias akvakultūros ūkiuose auginamas žuvų rūšis, sužinojo, kaip žuvis patenka ant mūsų stalo, kodėl žuvį valgyti sveika. Gegužės mėnesį vaikai lankėsi Žemaičių Naumiestyje, kuriame įsikūręs Žuvininkystės praktinio mokymo centras. Jame iš arčiau susipažino su žuvų augintojo profesija, auginamų žuvų rūšimis, Europos Sąjungoje ir pasaulyje naudojama įranga ir technologijomis. Labiausiai mokiniams patiko praktinė veikla, kai patys galėjo pašerti žuvis, gaudyti ir liesti vaivorykštinius upėtakius, glostyti eršketą, grožėtis šamu. Dalyvaudami programos veiklose mokiniai įgauna vertingų žinių ir gebėjimų, patiria malonių emocijų. Progimnaziją jau pasiekė ir organizatorių dovanos – kuprinės ir raktų pakabukai.

„Bendraminčiai“

 

Lankytojų skaitiklis