• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Netradicinių lietuvių k. ir lit. pamokų ciklas „Vasara su Tomu Sojeriu“

Labai simboliška, kad 5b klasės mokiniai vasarą pasitiko skaitydami Marko Tveno apysakos „Tomo Sojerio nuotykiai“ ištraukas. Pažintis su garsaus anglų rašytojo gyvenimu ir padauža Tomu Sojeriu vaikus taip įtraukė, kad visi kartu nusprendėme vasaros malonumais pagyventi ilgiau. Penktokams buvo pasiūlyta pagal apysakos ištraukas sukurti komiksus arba spektaklio scenarijų, nes klasėje yra daug vaikų, mėgstančių piešti, o dramos kūrinių per mokslo metus skaitėme ir nagrinėjome ne vieną. 

Spektaklio scenarijų ėmėsi kurti Martyna: iš pradžių kaip tikra režisierė savarankiškai nagrinėjo labiausiai patikusią ištrauką, ieškodama galimybės įprastą tekstą perrašyti vaidmenimis, įterpti remarkas. Mergaitei pavyko sukurti ne tik žaismingus dialogus, bet ir jaudinančius pagrindinio veikėjo monologus, kuriuose atskleisti vidiniai Tomo Sojerio išgyvenimai, jo mintys. Likusieji mokiniai pasiskirstę grupėmis nusprendė piešti komiksus. Grupėse darbus vaikai irgi skirstėsi pagal gebėjimus: vieni sprendė, kokius įvykius reikia piešti, kiti ėmėsi piešimo, treti kūrė tekstus, dar kiti juos turėjo užrašyti. Su nekantrumu laukėme darbų pristatymo pamokų. Buvo kuo pasidžiaugti, pamatėme, ką reikėjo daryti kitaip. Mokiniai įvertinti gerais ir labai gerais pažymiais. Skaitykloje surengėme komiksų parodėlę, o Martynos spektaklį nusprendėme suvaidinti. Džiaugiuosi savo mokiniais, kurie sėkmingai plėtoja pažinimo, kūrybiškumo, socialines ir komunikavimo kompetencijas.

Lietuvių k. ir lit. mokytoja A. Arlauskienė

 

Lankytojų skaitiklis