• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Šviečiamosios gyvulininkystės programa trečiokams

Žemės ūkio ministerija ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra įgyvendina Šviečiamąją gyvulininkystės programą. Joje dalyvauja ir 3b klasės mokiniai.

Įgyvendinant Programą vaikai supažindinami su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, arklininkyste, avininkyste, ožkininkyste, kailine žvėrininkyste, triušininkyste ir bitininkyste; jų produktais; su saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis; darnios gyvulininkystės principais, šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimu, aplinkosaugos ir ekologijos principais ūkiuose, ūkių modernizavimu ir skaitmenizavimu, tvariu maisto vartojimu ir atliekų tvarkymu.

Gegužės 23 dieną mokiniai dalyvavo ŠVIEČIAMOSIOS GYVULININKYSTĖS PROGRAMOS pažintinėje išvykoje į Alpakų ūkį. Ūkio šeimininkai papasakojo mokiniams apie auginamus gyvūnus, kurių šiuo metu yra daugiau nei 20 rūšių. Ūkyje mokiniai pamatė alpakas, įvairių rūšių triušiukus, Kveslando salų avytes, asiliukus, olandų miniatiūrinius ožiukus, mažiausios pasaulyje veislės Falabella arkliuką, Jokūbo avytes, juodnoses avis ir kitus gyvūnus. Mokiniai įgijo žinių ir patyrė puikių emocijų.

3b klasės mokytoja Irena Bugelienė

 

Lankytojų skaitiklis