• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Trečiokai paminėjo Knygnešio dieną

Kovo 16-oji – Lietuvoje minima Knygnešio diena. Šią dieną pagerbiami knygnešiai, lietuvių spaudos draudimo metais platinę lietuviškas knygas. Minint šią dieną, 3b klasės mokiniams bibliotekininkė Aušra Vaičiulienė priminė įvykius, kada knygnešiai narsiai kovojo už tėvynę ir gimtąjį kraštą. Šių bebaimių žmonių dėka buvo apgintas ir išsaugotas lietuviškas žodis. Vaikai susidomėję klausėsi apie knygnešį Jurgį Bielinį. Jie sužinojo, kad kovo 16-oji pasirinkta neatsitiktinai – tai knygnešių karaliumi vadinamo Jurgio Bielinio gimimo diena. Ugdytiniai suskaičiavo, jog knygnešiai šį kilnų darbą dirbo net 40 metų. Ta proga mokiniai suruošė kūrybinių darbelių parodėlę „Skirtukas knygai“.

3b klasės mokytoja Irena Bugelienė

 

 

 

Lankytojų skaitiklis