• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Projektas „Žemaičių istorija, kalba, kultūra“

Sėkmingai įvykdytos 2022–2023 m. m. projekto „Žemaičių istorija, kalba, kultūra” veiklos. Šis projektas – tai Telšių švietimo centro parengtos ilgalaikės profesinių tobulinimosi kompetencijų programos „Žemaičių istorija, kalba, kultūra “ dalis. Mūsų mokyklos projekto koordinatorės – pradinių klasių mokytoja Aušra Gumuliauskienė ir lietuvių kalbos mokytoja Danguolė Eirošienė. Projekto dalyviai 1–6 klasių mokiniai. Dalyvauta net dviejose liaudiškose etnopopietėse: „Skrynios paslaptys – tautų margutis” ir „Po tautų pastoge”, kurios vyko Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijoje. 

Žemaitiška kalba puoselėta ir pradinių klasių mokinių etnopopietėje „Rokoukemies ėr korkem žemaitėškā”. Taip pat dalyvauta rajoniniame žemaitiško skaitymo ir kūrybos konkurse, kuris vyko Telšių kultūros centre. Mokyklos skaitykloje puikavosi pradinių klasių mokinių piešinių paroda „Mano Žemaitija“. Mokyklos erdvę puošė žemaitiško žodžio stendas „Tvėrts žemaitėšks žuodis “. Džiugino projekto žemaitiškos kultūros baigiamasis renginys „Esam žemaite”, kuriame dalyvavo svečiai iš Mažeikių Kalnėnų progimnazijos. Smagu, kad mūsų mokykloje puoselėjamas ir nepamirštamas žemaitiškas žodis, istorija, kultūra. Ačiū tariame pradinių klasių mokytojoms, direktoriaus pavaduotojai Jadvygai Dapšienei, lietuvių k. ir lit. mokytojoms, šokio mokytojai Dinarai Dacienei, technologijų mokytojai Jadvygai Martinkienei už bendradarbiavimą įgyvendinant projektą.

Projekto koordinatorė Aušra Gumuliauskienė
 

Lankytojų skaitiklis