• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Tarptautinė vaikų knygos diena

Balandžio 2-oji – žymiojo danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 metų pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Lietuvoje šią dieną pradėta minėti nuo 1993 metų. Ši diena paminėta ir mūsų „Atžalyno“ progimnazijoje. 3a ir 3b klasių mokiniai  pradinukams sekė Hanso Christiano Anderseno pasakas „Nauji karaliaus drabužiai“, „Karalaitė ant žirnio“ ir „Imperatoriaus lakštingala“. Pradinių klasių mokiniai, išklausę pasakas, jas iliustravo. 3a ir 3b klasės mokiniai vyko į Žarėnų bei Naujamiesčio skyrius. Mažieji klausytojai susidomėję klausėsi sekamų pasakų, spalvingai piešė pasakų veikėjus. 

Skaitovai už garsinius ir improvizuotus skaitymus apdovanoti padėkos raštais. Naujamiesčio skyriaus mokiniams atžalyniečiai padovanojo po knygos skirtuką, o skaitovai buvo vaišinami saldainiais. Surengta pasakų iliustracijų paroda. Bibliotekoje galima pavartyti Hanso Christiano Anderseno pasakų knygas bei susipažinti su pasakininko biografija. Mokinius paruošė ir garsinius skaitymus organizavo pradinių klasių metodininkės I. Klaišytė, I. Bugelienė ir bibliotekininkė A. Vaičiulienė.

Bibliotekininkė Aušra Vaičiulienė
 

Lankytojų skaitiklis