• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Gamtos tyrėjai lankėsi Gamtos mokykloje

Vieną rudenišką spalio 18 dienos popietę Telšių „Atžalyno“ progimnazijos pirmokai ir antrokai, lydimi savo mokytojų Aušros Gumuliauskienės ir Loretos Bugvilienės, išsiruošė į kelionę – Varnius. Daugumai vaikų tai buvo pirmą kartą lankomas Žemaitijos kraštas. Mokiniai su savo mokytojomis dalyvauja Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos Varnių regioninio parko Gamtos mokyklos ilgalaikėje akredituotoje programoje „Gamtos tyrėjai“.

Pirmiausia dalyviai apsilankė Varnių regioninio parko Lankytojų centre. Mažuosius keliautojus pasitiko Gamtos mokyklos administratorė Alma Būdvydienė. Ji supažindino su ekspozicija „Septyni keliai iš Varnių“. Vaikai sužinojo, kokios upės teka Varnių regioninio parko apylinkėse, kokie piliakalniai stūkso, klausėsi apie Žemaitijos piliakalnių karaliumi vadinamą Medvėgalį ir karalienę Šatriją. Lankytojų centro sieną puošia dviejų paukščių piešinys – tai paukščiai Baubliai. Jie yra Varnių regioninio parko simbolis. Vėliau Lankytojų centre vyko įvairios kūrybinės dalykinės veiklos. Vaikai klausėsi paukščių pamėgdžiojimų, spėliojo jų pavadinimus, statė šešių piliakalnių kubų dėlionę, žaidė interaktyviuosius žaidimus gamtos tematika. Lankytojų centro darbuotoja Monika supažindino vaikus su Raudonąja knyga. Jaunieji gamtos tyrėjai sutiko ir žemaitišką kalbą, skaitė varniškių tarme parašytą eilėraštį.

Po to keliautojus Gamtos mokyklos administratorė Alma pakvietė į Lankytojų centro prieigose įkurtą  Zuikių mokyklą. Ten vaikai spėliojo parko medžių bei jų vaisių pavadinimus, išbandė sveikatingumo takelį, su pasigardžiavimu valgė pačių surinktus sultingus obuolius.

Prisirinkę įvairių spalvingų lapų, vaikai grįžo į Gamtos mokyklą. Pasivaišinę sausainiais ir karšta arbata, vaikai atliko kūrybinius darbelius, kuriais papuošė Gamtos mokyklos erdves. Pažiūrėję video reportažus apie Lietuvoje ir pasaulyje augančius medžius, susipažinę su herbariumu, mažieji keliauninkai įveikė ir dalykines užduotis, kuriose reikėjo panaudoti video reportažuose išgirstus istorinius faktus. O kaipgi be tautosakos? Vaikai minė mįsles, porino įvairias patarles.

Susitikimas su gamta – tai ypatingas laikas. Tai mokymasis netradicinėje aplinkoje, kurioje įgyjama asmeninių, socialinių, kultūrinių, pažintinių kompetencijų.


2a klasės mokytoja Aušra Gumuliauskienė

 

Lankytojų skaitiklis