• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Spalis – mokyklų bibliotekų mėnuo

Spalis – tarptautinis mokyklų bibliotekų mėnuo. Tai kasmetinė viso pasaulio mokyklų bibliotekų šventė, kurios 2023 metų tema: „Mokyklos biblioteka – vieta, kur skleidžiasi kūrybiškumas ir vaizduotė“.

Mūsų progimnazijos bibliotekoje vyko daug veiklų, kurios lavina vaikų kūrybiškumą ir vaizduotę. Mažieji pirmokėliai susipažino su biblioteka. Pertrauku metu jie spalvino pasakų herojus. Antrokai, pasitelkdami vaizduotę, įvairiomis technikomis apipavidalino abėcėlės raides. Trečių klasių mokiniai pasirinktą kūrinį rašė dailyraščiu. Kūrybiškumo bei vaizduotės nestigo ir ketvirtokams. Šie mokiniai surado iš knygų pabirusius veiksmažodžius. Po to pasiskirstę į grupes mokiniai kūrė pasakojimus, tuos veiksmažodžius vartodami ir personažus vaizdingai iliustravo. 5a klasės mokiniai savo kūrybiškumą ir vaizduotę, susijusią su biblioteka, (ką joje galima rasti ir veikti) perteikė kurdami plakatus.  5a ir 5b klasių mokiniai vykdė projektą „Knygos kūrimas“. Jie kūrė knygas, jas apipavidalino bei įrišo. Visi šie darbai papuošė progimnazijos biblioteką.

Bibliotekoje svečiavosi mokiniai iš Naujamiesčio skyriaus. Jiems atžalyniečiai paruošė vaidinimą pagal pasaką „Ropė“. Svečiai vaidinimą žiūrėjo nustebę. Po to mokiniai visi kartu suvaidino šią pasaką. Klausydamiesi skaitomos pasakos, vaikai spalvino „Ropės“ personažus.

Prie bibliotekos durų šiais metais apsigyveno naujas gyventojas – kirminiukas. Jis neturėjo vardo ir buvo labai liūdnas. Spalio mėnesį jam buvo renkamas vardas. Mokyklos bendruomenė galvojo vardus, po to rinko labiausiai patikusį. Kirminiukas pavadintas Infantinu. Šį vardą pasiūlė 4a ir 4b klasių mokiniai. Šių klasių kolektyvams įteiktos dovanos.

Skaityklos bibliotekininkė kvietė progimnazijos bendruomenę susipažinti su citatomis apie knygas, skaitymą ir bibliotekas. Švenčiant tarptautinį mokyklų bibliotekų mėnesį 2b klasės mokiniai (mokyt. E. Kavaliauskienė) progimnazijos skaitykloje pristatė dvi parodas: pakuočių tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas“ organizuotose kūrybinėse dirbtuvėse atliktų darbų parodą ir parodą „Mano svajonių biblioteka“. 2c klasės mokiniai (mokyt. G. Jonikienė) į skaityklą atnešė savo sukurtas knygutes. Knygų garsiniuose skaitymuose dalyvavo 1a, 1b, 2a, 2b, 2c ir 3a klasių mokiniai. 7b ir 8b klasių mokiniai, lankantys etikos pamokas, skaitė Almos Vilnienės eilėraščius iš knygos „Ant Didžiulio namo stogo“. 6a, 6b ir 7b klasių mokiniai dalyvavo „Kahoot“  žaidime „Knygos“.

Už bendradarbiavimą ir idėjų įgyvendinimą dėkojame pradinių klasių mokytojoms, 5a klasės vadovei V. Dacienei, spec. pedagogei R. Kulevičiūtei, būrelio „Jaunimo erdvės“ vadovei A. Daukantienei, lietuvių kalbos mokytojai J. Šlažienei, pailgintos grupės mokytojai V. Nekrašienei, mokytojos padėjėjai Ramunei.

Knygos – tai durys į pasaulį. Jos moko, auklėja, su jomis keliauji, svajoji ir tavo gyvenimas tampa tūkstančius kartų turtingesnis.

Bibliotekininkės Aušra Vaičiulienė ir Dalia Krauzienė

 

 

Lankytojų skaitiklis