• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

„Bendraminčiai“ lankėsi Šatrijos Raganos dvare

Kasmetinė jaunųjų progimnazijos žurnalistų kelionė po Žemaitiją – tai atokvėpis po įtemptų darbų ruošiant pirmąjį laikraščio „Labas“ numerį, bendravimo netradicinėse aplinkose džiaugsmas, galimybė apmąstyti savo tikslus, įkvėpti gaivaus kalvotosios Žemaitijos oro. Darganotą spalio 3 dieną kelionei rinkomės Šatrijos Raganos dvarą, įsikūrusį Užventyje, Kelmės rajone. Net nesitikėjome tokio svetingo muziejaus gidės sutikimo, įdomaus jos pasakojimo apie iškilią Žemaitijos šviesuolę Mariją Pečkauskaitę-Šatrijos Raganą, jos vaikystę ir jaunystę, prabėgusią Užventyje, tolimesnį jos gyvenimą, pašvęstą neturtingiesiems. asmenybės kilnumą.

Mokiniai dalyvavo ir monotipijos edukacijoje, kurios metu šia ypatinga grafikos technika kruopščiai piešė Užvenčio dvarą ar savo sugalvotą mintį. Smagu buvo pabendrauti prie pietų stalo ar susėdus ant suolelių gražiame dvaro parke prie Ventos. Į progimnaziją parsivežėme savo dailės darbus, kuriuos panaudosime per pamokas, ir gidės kiekvienam iš mūsų padovanotus akmenukus, kurie primins, kiek gerų darbų padarome kasdien, per savaitę, per mėnesį…

„Bendraminčių“ vadovė Audra Arlauskienė

 

 

Lankytojų skaitiklis