• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Projektas „Sveikatiada“: „Vaisių ir daržovių mitingas“

2011 m. rugsėjo 23 d. mūsų Telšių „Atžalyno“ pagrindinė mokykla oficialiai prisijungė prie jau kelerius metus visoje Lietuvoje vykdomo sveikatos ugdymo/stiprinimo projekto „Sveikatiada“, kurio pagrindinis tikslas - mokiniams patraukliomis priemonėmis, netradicine aktyvia veikla padėti formuoti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžius.

Šiais mokslo metais „Sveikatiados“ maratonas startavo ypatingai gražiu, rudenišku renginiu „Vaisių ir daržovių mitingas“, kuriam neliko abejinga ir mūsų mokyklos bendruomenė. Mūsų „Atžalyno“ pagrindinė mokykla kartu su kitomis 108 Lietuvos mokyklomis prisijungė prie paskelbto „Vaisių ir daržovių mitingo" ir įvairiausiais būdais paminėjo šią vaisių ir daržovių dieną.

„Vaisių ir daržovių mitinge“ dalyvavo mūsų mokyklos mažiausieji nariai t.y. 1-4 klasių mokiniai, kurie padėdami mokytojų tą dieną entuziastingai aptarinėjo sodo bei daržo gėrybių vertingąsias savybes, jų poveikį žmogaus sveikatai, sprendė su jais susijusius kryžiažodžius bei kūrė šūkius apie vaisius ir daržoves. Moksleiviai buvo raginami pasirašyti savo klasės deklaraciją „Mes už vaisius ir daržoves“ bei taip įsipareigoti sau ir savo bendramoksliams nuo tos dienos daugiau dėmesio skirti savo mitybai.

Per antrąją pertrauką šį renginį vainikavo graži akcija „Pasidalink obuoliu su draugais“, kurios metu tiek mokiniai, tiek mokytojai buvo kviečiami į mokyklos holą, apžiūrėti, įvertinti klasių sukurtus šūkius, kartu su visais pasivaišinti obuoliais bei taip bandyti pasiekti obuolių valgymo rekordą. Rekordo siekimui buvo pasirinktas obuolys, nes šiame vaisiuje yra gausu vitamino C, karotenų, pektinų, kurie itin svarbūs žmogaus organizmui. Ši akcija sulaukė didelio susidomėjimo. Obuolių valgymo rekordo siekime dalyvavo net 198 1-4 klasių mokiniai, 9 pradinių klasių mokytojos bei mokyklos administracija. Per vieną pertrauką buvo suvalgyta apie 30 kg. obuolių.

Džiugu, kad ši akcija sulaukė tiek pozityvių emocijų, todėl labai norėčiau padėkoti mokyklos administracijai, pradinių klasių mokytojoms bei kitiems „Sveikatiados“ projekto nariams už pagalbą organizuojant tokią gražią šventę.

„Sveikatiados" projekto kuratorė
Asta Fabijonavičiūtė
 

Lankytojų skaitiklis