• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Telšių „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje paminėta Pasaulinė psichikos sveikatos diena

Ši diena skirta atkreipti mūsų dėmesį į tai, kad pasaulio vystymasis ir gyvenimo kokybė tiesiogiai priklauso nuo visuomenės psichikos sveikatos. Ta proga Telšių „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje buvo siekta, kad kiekvienas pasigilintų, ką gali, nori, moka daryti savo ir kitų psichikos sveikatos labui.

Buvo rengiama akcija „Šypsena metrais“, kurioje dalyvavo 1 – 4 kl. moksleiviai. Šios akcijos tikslas nuoširdžiai šypsotis, kad sutiktumėm besišypsančius žmones ir suprastumėm koks gražus gyvenimas. Nes būtent šypsena sukuria laimės pojūtį, sutvirtina gėrio siekimą, sustiprina pasitikėjimą, kviečia bendradarbiauti, padeda išvengti konfliktų. Pasak mokslininkų šypsena mažina stresą ir stiprina imunitetą.

Padėdami mokytojos J. Martinkienės 5 kl. mokiniai kūrė lėles. Tai vienas iš būdų padėti vaikui išreikšti vidinius išgyvenimus.

Šokių mokytoja D. Dacienė mokė moksleivius šokti. Šokio terapijai nereikia mokėti profesionaliai šokti. Šokio metu galima išlieti savo energija atsipalaiduoti tai yra sukuriami būdai emocinei įtampai panaikinti, gyvenimo džiaugsmui patirti, naujiems gebėjimams tobulinti.

10b kl. Merginos (S. Lukošiutė, L. Kupstytė, E. Varnelytė, V. Jonušaitė, G. Sabaliauskaitė) domėjosi kaip mokytojai ir vyresnių klasių moksleiviai rūpinasi savo psichine sveikata. Iš apklausos paaiškėjo, kad dauguma rūpinasi savo psichine sveikata. Mokytojai stengiasi atsipalaiduoti: skaitydami knygas, vaikštinėdami po gamtą, grybaudami, dirbdami sode, bei lanko spektaklius, klausosi muzikos, žvejoja.

Moksleiviai nelabai žinojo kaip jie rūpinasi savo psichine sveikata, pasak jų, neturi problemų, todėl nereikia rūpintis savo psichika. Tačiau pateikus variantus, patvirtino, kad klausosi muzikos, skaito, piešia, sportuoja, bendrauja ir kt.

Būtent Pasaulinė psichikos sveikatos diena – tai puiki proga prisiminti, kad tokie paprasti dalykai kaip gera nuotaika, fizinis aktyvumas, bendravimas su draugais, sugebėjimas mylėti, dirbti ir žaisti, poilsis, rūpinimasis kitais ir savimi – tai yra būdai, padedantys stiprinti psichinę sveikatą.

Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos psichologė Saulė Narbutienė


 

Lankytojų skaitiklis