• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Projektas „Užkirskime kelią regėjimo sutrikimų vystymuisi“

Šių metų lapkričio 21 d. mūsų mokykloje startavo naujas sveikatos stiprinimo projektas „Užkirskime kelią regėjimo sutrikimų vystymuisi“, kurio pagrindinis tikslas – padėti išsaugoti bei stiprinti vaikų regėjimą, taikant įvairias profilaktikos priemones.

Lapkričio 21 d. 5-8 klasių mokiniai buvo kviečiami į regą stiprinančių maisto produktų pristatymą „Maistas akims“, kuris vyko visą dieną. Šio pristatymo metu mokiniai ne tik daugiau sužinojo apie regą, ją įtakojančius veiksnius, egzistuojančias regėjimo profilaktikos priemones, bet ir kokios maistinės medžiagos yra ypatingai svarbios, norint turėti sveikas akis.

 „Maistas akims“ pristatymo metu mokiniai sužinojo, kad reikia valgyti ne tik morkas, mėlynes, bet akims yra reikalingi tokie antioksidantai (vitaminai A, C, E), medžiaga liuteinas ir kur šių medžiagų galima rasti maisto produktuose. Siekiant įtvirtinti naujas žinias, ne tik kalbėjome, bet ir ragavome produktus, kuriuose yra akims naudingų medžiagų. Šiame pristatyme dalyvavo daugiau kaip 100 mokinių.
Geram regėjimui išsaugoti yra reikalinga ne tik tinkama mityba, bet ir akių poilsis, mankšta. Taigi lapkričio 25 d. mokyklos sporto salėjė vyko akcija „Pamankštinkime akis“, kurią vedė kūno kultūros mokytoja L. Jankauskienė. Tą dieną 5a, 5b, 5c, 7b klasių mokiniai mokėsi specialių atpalaiduojančių pratimų akies raumeniui stiprinti, treniravo akis, mokėsi įvairių linksmų žaidimų, kaip galima ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir pastiprinti akis. Ši akcija numatoma taip pat lapkričio 28 d.- gruodžio 2d.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Asta Fabijonavičiūtė

 

Lankytojų skaitiklis