• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Sausio 13-oji - Laisvės gynėjų diena

Sausio 13 d. – tai diena, kuri iki šiol gyva liudininkų atsiminimuose ir mūsų širdyse, jausmuose bei mums perteiktose emocijose. Tos dienos įvykiai sąlygojo tai, jog šiandien mes gyvename laisvoje Lietuvoje. Minėdami kovos už laisvę dieną, Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos mokytojai, projekto „Piliečio žadintuvas“ nariai, kartu su mokiniais, prisiminė istorinius ir pasaulyje rezonansą sukėlusius įvykius, kurių pasekmė – 14 žmonių, gynusių Tėvynę, žūtys bei krauju pažymėti pirmieji Nepriklausomos Lietuvos žingsniai. Filmo „Laisvės kaina“ matyti dokumentiniai kadrai liudijo tą patį.

Mokyklos bendruomenė taip pat prisijungė prie visos švietimo bendruomenės Lietuvoje ir languose įžiebė žvakutes bei atsistojo tylos minutei, taip pagerbdama žuvusiųjų už Laisvę atminimą. Tokie renginiai bei pilietinės akcijos simbolizuoja mūsų tautos rimtį ir susitelkimą mums sunkią valandą. Kalbant apie susitelkimą ir rimtį, negalima nepaminėti ir mokyklos bendruomenės dalyvavimo minėjime Telšių miesto Nepriklausomybės aikštėje, kur žmonių mintyse iš naujo galėjo atgimti kovos už laisvę ir geresnę Lietuvą noras. Malda, kuri, veikiausiai, tada skambėjo gynėjų galvose, skambėjo ir Telšių Antano Paduviečio katedroje, dalyvaujant mokytojams ir mokiniams. Tik šįkart ji buvo skirta tiems, kurie 1991-ųjų, sausio 13-ąją paaukojo gyvybę už tokią Lietuvą, kokią ją turime šiandien. Laisvą.

Mokytoja S. Norkuvienė

 

Lankytojų skaitiklis