• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas
 Vasaris - sveikatingumo mėnuo: jogos užsiėmimai

Vasario 22 d. mūsų mokyklos aktų salėje 2-3 pamokas vyko „Jogos užsiėmimai“, kuriuos vedė jogos mokytojas Remigijus Juška. Šie Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojami jogos užsiėmimai sulaukė pakankamai didelio mokinių ir mokytojų susidomėjimo.

Iš viso šiuose užsiėmimuose sutiko dalyvauti 26 asmenys: 8 mokytojai bei 18 mokinių iš 10b, 8b, 8c klasių.

Šių užsiėmimų metu dalyviai turėjo galimybę ne tik pasisemti daugiau teorinių žinių apie „Jogą“, jos kilmę, svarbiausius principus (tinkamus pratimus (Asanas), taisyklingą kvėpavimą (Pranayama), teisingą atsipalaidavimą (Savasana), tinkamą mitybą (Vegetarinė), pozityvų mąstymą ir meditaciją (Vedanta ir Dhyana), tačiau tai išbandyti ir praktiškai.

Anot R. Juškos, užsiiminėti joga patariama visiems net jei neturima jokių sveikatos problemų. Ji naudinga ne tik kūnui, sielai, bet ir protui, nes padeda subalansuoti žmogaus vidinę būseną. Tai yra padeda atsipalaiduoti, nuima stresą, pagerina bendrą savijautą, lėtina senėjimo procesus, kūnas tampa lankstesnis, o protas skaidresnis.

Taigi joga yra vienas iš būdų kaip pagerinti sveikatą, išmokti kontroliuoti savo proto galią bei pasiekti visapusišką ramybę.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Asta Fabijonavičiūtė 

 

Lankytojų skaitiklis