• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas
 „Kaziuko mugė“ „Atžalyne“

Kovo pradžios Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos mokiniai labai laukia, nes tuo metu vyksta tradicinė  mokyklos šventė –„Kaziuko turgus“. Ir šį kovo 2-osios rytą mokinukai rinkosi linksmi, nešini kas didesniais, kas mažesniais krepšeliais. Susirinkę ruošė reklamas turgui, džiaugėsi išradingomis ar gardžiai kvepiančiomis prekėmis.

Antrokų pakviesti, vaikai susirinko į mokyklos aktų salę, kur vyko turgaus atidarymas. Ten skambėjo turgaus kvieslių sveikinimai, palinkėjimai, patarimai. Prisilaikydami senolių tradicijų, vaikai linksmai suko ratelius, dainavo. Po to burtų keliu išsitraukę prekystalių numerius, prekiautojai šoko ruoštis turgui: rikiavo prekes, kuo patraukliau stengėsi juos papuošti. Tuoj ant sienų atsirado reklamos.

Pirkėjų ilgai laukti neteko. Skambant liaudiškai muzikai į turgų gausiai rinkosi mokyklos mokiniai, mokytojai. Kiekvienas rado sau tinkamų prekių. Vyko prekyba kaip tikrame turguje. Nuo prekystalių greitai nyko įvairūs saldumynai, medus, sūriai, medžio dirbiniai, mezginiai, papuošalai.

Šventė baigėsi. Ir vėl teks laukti sekančio kovo.

„Atžalyno“ pagrindinės mokyklos vyr. mokytoja Eugenija Kavaliauskienė

 

Lankytojų skaitiklis