• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas
Netradicinė pamoka

Kovo 8 d. technologijų mokytoja J. Martinkienė organizavo netradicinę technologijų pamoką, kuri vyko Žemaitijos kolegijoje Telšių skyriuje. Pamoką vedė Telšių skyriaus fakulteto dėstytoja Salomėja Udovičienė. Audėja parodė ir papasakojo apie staklės, kaip jos buvo gaminamos bei kas jomis audė senovėje. Susipažinome su vienu iš seniausių Lietuvos amatų – audimu.

Mums teko gana sudėtinga užduotis: per tam tikrą laiką nuausti kuo didesnį audinį. Klasėje buvo trys audimo staklės, o mūsų buvo 9 mokiniai. Susiskirstę po 3 mokinius į grupes, pradėjome darbą. Audėme iš siūlų vientisą audinį. Po to mums paaiškino, kaip reikia įausti spalvotas juosteles arba sukarpytas medžiagos skiautes. Tai buvo nuostabu!

Austi nėra labai sunku. Reikia būti labai atidžiam ir nesupainioti siūlų, bei paspausti tinkamą pakoją. Smagiausia buvo prispausti siūlus ir baigus audinį juos nukirpti.

Laikas taip greit prabėgo, jog atrodo tik atėjome, o jau reikia grįžti į mokyklą. Mes mielai būtume likę ilgesniam laikui. Mums ši išvyka paliko didžiulį įspūdį, malonius prisiminimus. Tikimės dar kada nors ten užsukti ir sužinoti apie kitus amatus. Visiems rekomenduojame esant galimybei apsilankyti Žemaitijos kolegijoje Telšių skyriuje.

5c klasės mokinė Ieva Trilikauskaitė

 

Lankytojų skaitiklis