• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

eTwinning baigiamoji konferencija Berlyne

Šių metų kovo 29-31 dienomis vyko Europos ir kitų valstybių mokyklų eTwinning projekto baigiamoji konferencija Berlyne. Labai džiaugiuosi, kad teko, kaip 2011 metų „Geriausios Lietuvos eTwinning mokykla“ laimėtojai, garbė atstovauti Lietuvą. Iš Lietuvos važiavome šeši mokytojai. Tik užsiregistravus viešbutyje „Berlyn Berlyn“, prasidėjo konferencija. Dalyvius pasveikino Vokietijos Mokslo ir kultūros prezidentas ponas Dr. Bernd Althusman, eTwinning NA atstovas iš Vokietijos, Europos komisijos Kultūros ir Mokslo generalinis direktorius Xavier Prats Monne. Vėliau vyko plenarinė sesija, geriausių Europos eTwinning projektų apdovanojimo ceremonija.

 Vakare visus dalyvius vežė į ekskursiją po naktinį Berlyną. Tai puikus miestas, su nuostabia architektūra, žymiomis istorinėmis vietomis.

Antrąją dieną vyko darbas grupėse. Dirbau trijų grupių veikloje. Dalyvavau projekto narių grupiniame darbe, kur buvo pateikti pasiūlymai veiklos aktyvinimui, ateities planų kūrimui. Buvo pasiūlyta:

1. Supaprastinti eTwinning elektroninės erdvės produktus.

2..Mokytojas - mokytojas, mokinys – mokinys ir jų veiklos tobulinimas.

3. Suburti mokyklos bendruomenes.

4. Visos grupės akcentavo didesnį veiklos pripažinimą, mokyklų vadovų vaidmens didinimą Europos projektams, veiklos įtraukimą į ugdymo programas.

5. Klasių aprūpinimas, reikiama, šiuolaikine įranga, ypač, dalyvaujančias projekto veiklose.

6. Lyderiai ir jų vaidmuo.

Buvo parengtas Lietuvos stendas. Vieną dalį užėmė mūsų mokyklos paroda, vyko Lietuvos prisistatymai. Pakviečiau dalyvius pašokti lietuvių liaudies šokį „Šiaudų batai“, kuris žmonėms labai patiko ir buvo paprašytas dar kartą pakartoti. Trečią kartą Lietuvos NA koordinatorės paskatinti, pašokome su lietuviškais žodžiais.

Iš Telšių turizmo centro buvo gautos ir pristatytos brošiūros apie Lietuvą anglų, vokiečių ir lenkų kalbomis, informacija apie Telšius. Pateikta mokyklos daina, Comenius projekto, vykusio 2008-2010 skrajutės. Ši informacinė medžiaga buvo noriai pasidalinta tarp konferencijos dalyvių.

Trečią dieną vyko projekto darbo apibendrinimas, atsisveikinimas.

Džiugu, kad mūsų mokykla dalyvauja šioje veikloje, kad mūsų pradinių klasių eTwinnig projekto nariai geba nuveikti didžiulius darbus, kad esame žinomi ir pripažinti Lietuvoje ir Europoje.

Projekto koordinatorė, pradinių klasių anglų kalbos mokytoja metodininkė Danutė Raudienė

 

Lankytojų skaitiklis