• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Socialinių darbuotojų diena

Rugsėjo 27 – tai socialinių darbuotojų diena. Šiemet minima socialinių darbuotojų profesijos atsiradimo Lietuvoje 20 metų sukaktis. Vakarų šalyse, Amerikoje šiai žmogaus gerovę skatinančiai profesijai jau daugiau nei šimtas metų, o mūsų šalyje ji labai jauna. Socialinis darbas – tai veikla, padedanti mokiniui, spręsti savo socialines problemas. Jis sunkus ir sudėtingas.

Socialinis darbuotojas – tai žmogus į kurį galima kreiptis pagalbos ne tik kilus konfliktui, bet ir norint pasikalbėti, paklausti patarimo. Pasak mūsų socialinių pedagogių, vaikai dažniausiai susipyksta dėl nemokėjimo bendrauti. Net mažos problemos tampa didelėmis, jei nemokame jų išspręsti. Su socialinė pedagogė vaikai elgiasi mandagiai ir kaip su draugu, kaip ji sako ,,du viename“. Socialinės pedagogės visada lieka patenkintos savo darbo rezultatu, kai vaikas iš kabineto išeina linksmos nuotaikos bei susitaikęs su draugu su kuriuo ką tik pykosi. Nors vaikystėje svajojusi tapti mokytoja, šiandien tiek savo darbu, tiek mokyklos aplinką yra patenkinta.

„Dar niekas nesuvokė, kokie atjautos, gerumo ir kilniaširdiškumo turtai slypi vaiko sieloje“ (Emma Goldman).

Airidė Mineikaitė, Irmina Lukošiutė
„Naujienos kitaip“  žurnalistės

 

Lankytojų skaitiklis