• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Konstitucijos dienai paminėti

Mokykloje vaikai turi įgyti ne tik žinių bei įgūdžių, bet privalo išmokti gero elgesio taisyklių t.y. formuoti požiūrį į gyvenimą, moralės principus. Namuose taip pat yra tam tikros taisyklės, pavyzdžiui, vaikai tam tikru laiku turi eiti praustis, valgyti arba miegoti, ir draudimai, pavyzdžiui, nevalgyti ant sofos, nelakstyti po kambarius ir t.t., bet čia, namuose, kartais vis tiek vaikai gali nevaržomi karaliauti.

Mokykloje griežta kontrolė iš naujo formuojama vaikų savivoką. Būdamas tarp kitų žmonių vaikas gali suprasti savo ir kitų elgesio ribas. Taisyklės turi būti suvokiamos, o ne iškalamos atmintinai, visko gerai nesuprantant.

Konstitucijos dienai paminėti vaikai atsakinėjo į anketos „Mokyklos konstitucija“ klausimus, kurie buvo sudaryti iš mokykloje nustatytų mokinio elgesio taisyklių, Lietuvos Respublikos Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymų, LR Švietimo įstatymų. Anketas buvo paruošusios mokyklos soc. pedagogės bei istorijos mokytoja V. Nekrašienė. Šiuo anketavimu buvo siekiama, kad vaikai pamąstytų kodėl būtent tokios taisyklės yra reikalingos mokyklai, pasigilintų tiek į savo, tiek į suaugusių žmonių teises bei pareigas, suprastų kodėl būnant tarp kitų žmonių reikalinga atitinkamai elgtis.

Daugiausiai tinkamų atsakymų pažymėjo šie mokiniai:
Paulius Balsys 5b kl.
Dominykas Petrukaitis 5b kl.
Greta Kaubrytė 5b kl.
Kamilė Labanauskytė 6c kl.
Jokūbas Jankauskas 7a kl.
Gytis Grachauskas 7a kl.
Tautvydas Vaitkus 7a kl.
Emilija Ročiutė 8b kl.
Laurynas Gedrimas 9a kl.
Vygandas Stonis 9b kl.

Soc. pedagogė L. Kuzminskytė

 

Lankytojų skaitiklis