• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Sausio 13-oji Laisvės gynėjų diena

Laisvė – pirmasis ir tikrasis žmogaus ir visos tautos laimės ir gerovės šaltinis. Netekti laisvės – netekti galimybės augti ir tobulėti. Lietuvių tautos laisvė išpirkta tauriausių Lietuvos žemės vaikų gyvybėmis. Tikrąjį lietuvių tautos ryžtą ir pasiaukojimą parodė 1991 m. Sausio 13-osios įvykiai.

Tradiciškai jau šeštus metus Telšių „Atžalyno“ pagrindinė mokykla prisijungia prie visuotinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“, kurią organizuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinių okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Jos metu languose uždegtos atminimo žvakutės. Žvakių šviesoje tylos minute pagerbti žuvusieji už laisvę. Pirma pamoka skirta Sausio 13-osios įvykiams atminti. Mokytojai su vaikais pasidalino mintimis apie sausio įvykius. Mokyklos fojė Lietuvos vėliava „šildėsi“ žvakučių šviesoje, kurios sudėliotos į mums visiems brangų žodį Lietuva. Šitą šilumą sukūrė „Dizaino studija“ merginos (vad. J. Martinkienė). „Piliečio žadintuvas“ nariai (vad. V. Nekrašienė) priminė apie sausio 13-osios įvykius, surengtoje parodoje „Kova dėl nepriklausomybės“. Vakare 17 val. mokyklos bendruomenės nariai dalyvaus minėjime Telšių miesto Nepriklausomybės aikštėje. Rimties ir susitelkimo maldai mokytojai bei mokiniai rinksis į Telšių Antano Paduviečio katedrą.

Mes šiandien lenkiame galvas prieš Laisvės gynėjus ir, gėrėdamiesi jų žygiais, visam pasauliui skelbiame, kad visomis jėgomis ginsime Tėvynės laisvę.

Mes esame dėkingi žmonėms, negailėjusiems savo gyvybių. Juk tik jų dėka esame laisvi. Tad saugokime laisvę ir neišduokime tautos.

„Naujienos kitaip“ žurnalistai

 

Lankytojų skaitiklis