• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Pasaulinė žemės diena

Mūsų mokykloje paminėta pasaulinė Žemės diena. Ji minima kovo 20 d.. Ši diena pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinių Tautų Organizacija pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius Johnas McConnellis kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį, kuris skirtingose planetos vietose yra kovo 20 – 21 d., minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepdama į šį kreipimąsi, tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje.
Skambant pavasario varpeliams, su Pasauline Žemės diena, su lygiadieniu „Atžalyno“ mokyklos bendruomenę sveikino Piliečio žadintuvas nariai (vad. V. Nekrašienė), linkėdami sėkmės lenktyniaujant su pavasariu. Jie linkėjo surasti laimę pavasariniuose žieduose ir malonių akimirkų, klausantis pavasario simfonijos garsų. Mokyklos fojė surengta V – X klasių mokinių (mok. R. Narbutienė) piešinių paroda, skirta pasaulinei Žemės dienai.
 

Lankytojų skaitiklis