• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Projektas ,,Gimtinė pro rasos lašą“

Šiais mokslo metais lietuvių kalbos pamokas pradėjome įdomiai. Mokytoja A. Arlauskienė pasiūlė dalyvauti projekte „Gimtinė pro rasos lašą“. Pasinaudodami per geografijos pamokas įgytomis žiniomis nusprendėme kurti netradicinius Lietuvos žemėlapius, kuriuose pažymėjome aplankytas vietas: gražiausius miestus ir kaimus. Darbus atlikome ant geltonų, žalių ir raudonų popieriaus lapų, simbolizuojančių Lietuvos vėliavą. Vieni mokiniai piešė ar klijavo miestų herbus, kiti rinko fotografijas, treti kūrė pasakojimus apie pasirinktas vietoves.

Įdomiausia buvo klausytis bendraklasių darbų pristatymų. Kiekvienam reikėjo paruošti pristatymo kalbą: sukurti įžangą, dėstymą ir apibendrinimą. Beveik visiems kalbėti sekėsi puikiai – juk tiek įspūdžių patirta keliaujant po gimtinę drauge su klase, tėveliais ar giminaičiais. Turėjome progos prisiminti ir gražiausias akimirkas, praleistas vasarą. Apibendrindami savo darbelius dauguma sakė: „Lietuva nepaprasto grožio kraštas, esu laimingas čia gyvendamas“. Projektą „Gimtinė pro rasos lašą“ tęsime visus mokslo metus: kursime eilėraščius, miniatiūras, sakmes, legendas, tirsime kalbą.

Smagu, kad lietuvių kalbos pamokos yra ne tik labai naudingos, bet ir suteikia malonumo!

Karolis Mikalauskas, 8b klasės mokinys

 

Lankytojų skaitiklis