• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Kalnų pašaukti

2013 m. rugsėjo 27 dieną Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijoje įvyko geografijos konferencija ,,Kalnų pašaukti“, skirta pasaulinei turizmo dienai paminėti. Iš mūsų mokyklos joje dalyvavo devynios mokinės – penkios aštuntokės ir keturios dešimtokės.

Konferencijoje buvo pristatytos pateiktys kalnų tema. Informaciją apie juos surinko nemažai mokinių bei keletas mokytojų. Jų demonstruotose skaidrėse buvo paminėti aukščiausi ir didžiausi pasaulio ir Europos kalnai: Everestas, Akonkagva, Kilimandžaras ir Monblanas. Taip pat buvo pristatyti garsiausi Lietuvos ir užsienio alpinistai. Tarp jų - ir pirmoji į Everestą įkopusi lietuvė – telšiškė Edita Uksaitė-Nichols. Sužinojome, kad pirmasis žmogus, įkopęs į Everestą, buvo E. Hillary. Susidomėjusios klausėmės apie tuos alpinistus, kurie viršukalnes pasiekė sėkmingai ir sveiki nusileido. Daug naujos informacijos išgirdome ir apie jų asmeninį gyvenimą. Taip pat mums nemažą įspūdį paliko kalnų ir kalnynų nuotraukos.

Po saldžios pertraukėlės, konferencijos pabaigoje įvyko viktorina. Visi dalyviai buvome suskirstyti į komandas ir atsakinėjome į klausimus. Mūsų komandai sekėsi pakankamai gerai.

Mes džiaugiamės, kad dalyvavome konferencijoje ir įgijome naujų geografinių žinių. Už tai esame dėkingos mokytojai L. Baltrukonienei.

Kornelija Kučinskytė ir Kamilė Eitkevičiūtė, 8c klasės mokinės

 

Lankytojų skaitiklis