• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Paskaitos merginoms

Lytinis brendimas ir su juo susiję pokyčiai yra svarbūs kiekvienos merginos gyvenime. Šiuo gyvenimo periodu kyla daugybė įvairių su lytiškumu susijusių klausimų, todėl paauglystės laikotarpiu sveikatos mokymas bei lytinis ugdymas yra būtinas. Spalio 7 d. mūsų mokykloje buvo organizuojamos dvi su lytiškumu ir jo ugdymu susijusios paskaitos, kurias skaitė lektorė iš Šiaulių – akušerė D. Sungailienė.

Paskaita „Merginų lytinis brendimas ir asmens higiena“

Švietėjišką paskaitą „Merginų lytinis brendimas ir asmens higiena” inicijavo Telšių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Ši paskaita buvo skirta 8-9 klasių merginoms. Jos tikslas buvo suteikti daugiau naujų žinių apie lytinę, reprodukcinę sveikatą, jos išsaugojimą, supažindinti su priemonėmis naudojamomis apžiūros metu bei suformuoti tinkamus asmens higienos įgūdžius aktyvaus lytinio brendimo laikotarpiu. Paskaitos metu buvo demonstruojama įvairi vaizdinė medžiaga bei priemonės, leidžiančios geriau įsisavinti naujas žinias. Iš viso paskaitoje dalyvavo 38 merginos.

Paskaita „Tarp mūsų, mergaičių“ pagal Always programą

Ši paskaita buvo skirta 6 klasių mergaitėms. Šios paskaitos tikslas buvo padėti mokinėms suvokti fizinius ir emocinius pasikeitimus brendimo laikotarpiu ir jam pasiruošti, įsisavinti tinkamus higieninius įpročius, taip pat sužinoti ir išmokti reprodukcinės sistemos terminologiją. Šia paskaita buvo siekiama padėti 6 klasių mergaitėms įgyti visapusišką suvokimą brendimo klausimais, taip pat priimti permainas ir sumažinti su brendimo laikotarpiu susijusį stresą. Paskaitoje iš viso dalyvavo 23 mergaitės.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė A. Fabijonavičiūtė

 

Lankytojų skaitiklis