• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Prevencinio renginio „Aš - saugus, kai žinau“ akimirkos

Šių metų spalio 9 d. Telšių „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje vyko prevencinis renginys „Aš – saugus, kai žinau“, skirtas patiems mažiausiems bendruomenės nariams, t.y. pirmokams. Moksleivius aplankė Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio nepilnamečių reikalų grupės specialistė A. Eitutavičienė kartu su Lietuvos policijos simboliu – bičiuliu Amsiu.

Šio renginio tikslas buvo suteikti vaikams ne tik daugiau žinių apie saugų elgesį įvairiose situacijose, bet ir ugdyti savisaugos jausmą bei teisinį sąmoningumą, nes pirminė prevencija tarp mažamečių yra vienas efektyviausių būdų užkirsti kelią nusikalstamumui ir nelaimingiems atsitikimams. Susitikime mokiniai kartu su policijos pareigūnėmis žiūrėjo filmukus „Policijos bičiulio Amsio patarimai“ bei aptarė, kokia grėsmė kyla gyvybei nesilaikant saugumo taisyklių namuose, mokykloje, kelyje. Siekiant paskatinti vaikus bei patikrinti jų žinias, buvo surengta klausimų viktorina. Aktyviausi, daugiausiai mokantys vaikai buvo apdovanoti policijos dovanėlėmis bei Telšių r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atšvaitais, kad tamsiu paros metu bei esant blogoms oro sąlygoms jie būtų saugūs. Neliko nuskriausti ir kiti pradinių klasių mokiniai, kurie už dalyvavimą buvo paskatinti saldumynais. Pareigūnė A. Eitutavičienė mokinius supažindino su policijos darbe naudojamomis specialiosiomis priemonėmis (lazda, atrankiais, neperšaunama liemene, dujų balionėliu ir pan.) bei vaikams paaiškino, kodėl, kada ir kaip jos naudojamos.

Renginio pabaigoje už glaudų bendradarbiavimą ir aktyvią prevencinę veiklą pirmų klasių mokytojoms G. Jonikienei, N. Šiurkuvienei, R. Stulpinienei, mokyklos socialinėms pedagogėms V. Dacienei, L. Kuzminskytei bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistei A. Fabijonavčiūtei buvo įteikti Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus viršininko G. Apūko pasirašyti padėkos raštai, o jų mokiniams įteiktos saldžios dovanėlės, rašikliai bei kompaktiniai diskai „Policijos bičiulio Amsio patarimai“. Renginyje dalyvavo daugiau kaip 60 pirmų klasių mokinių, kurie labai džiaugėsi, kad juos aplankė policijos pareigūnė A. Eitutavičienė bei bičiulis Amsis.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė A. Fabijonavičiūtė
 

Lankytojų skaitiklis