• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Įdomi 6a klasės ekskursija į Klaipėdą

Spalio 9 dieną mes, 6 a klasės mokiniai, kartu su auklėtoja A. Daukantiene ir lietuvių kalbos mokytoja J. Šliažiene lankėmės Klaipėdoje. Mūsų išvykos tikslas buvo aplankyti Mažosios Lietuvos istorijos muziejų, S. Jokužio leidyklą-spaustuvę ir papramogauti ,,Akropolyje“. Kadangi per lietuvių kalbos pamokas buvome išmokę vietovardžius, mums buvo skirta papildoma užduotis - keliaudami iš Telšių į uostamiestį ir atgal turėjome stebėti, kokias vietoves pravažiuojame, bei taisyklingai užrašyti jų pavadinimus.

Nuvykę į Klaipėdą pirmiausia apsilankėme Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje. Čia apžiūrėjome archeologijos, numizmatikos, etnografijos ekspozicijas, Klaipėdos pilies ir miesto maketus, kitus šio krašto ir miesto praeitį menančius originalius eksponatus. Taip pat muziejuje klausėmės paskaitos apie popieriaus gamybą ir patys galėjome pasidaryti po popieriaus lapą.

Po to nuvykome į S. Jokužio leidyklą-spaustuvę – pirmąją privačią spaustuvę Lietuvoje, įkurtą 1992 metais. Tada pradėjusi veiklą ,,nuo nulio“, ji pamažu plėtėsi, tobulėjo, apsirūpino moderniausia spausdinimo įranga, įvaldė pažangias technologijas ir tapo viena didžiausių spaustuvių ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Ji bendradarbiauja su vienu žinomiausių įrangos spaustuvėms tiekėjų – Vokietijos kompanija „Heidelberg“. Įsigijusi įvairių šios įmonės gaminamų spaudos, pjovimo ir kitų mašinų, leidykla klientams siūlo labai kokybiškus gaminius: knygas, fotoknygas, kalendorius, etiketes, pakuotes, vizitines korteles, biuro, įvairius buhalterinius leidinius. Užsakovų patogumui visi procesai – fotopaslaugos, dizainas, paruošimas spaudai, leidyba, knygrišyklos, kiti baigiamieji darbai (nuo idėjos iki gaminio pristatymo) vykdomi po vienu stogu. Didžiausią įspūdį mums paliko popieriaus pjaustymo mašina, kuri per dieną spausdinimui gali paruošti net 8 tonas popieriaus. Išklausę įdomaus leidyklos darbuotojos Renatos pasakojimo, buvome maloniai nustebinti – gavome dovanų po didelį itin kokybiško popieriaus lapą.

Ilgokai papramogavę ,,Akropolyje“ susiruošėme atgal. Grįždami į Telšius vardijome vietovardžius: Klaipėda, Dauparai, Vėžaičiai, Tilvikai, Kuliai, Varkaliai, Plungė... Užsirašėme ir upių bei upelių pavadinimus: Danė, Minija, Babrungas, Durbinas... Šis darbas mums labai patiko, nes mes netradiciškai pakartojome tai, ką mokėmės lietuvių kalbos pamokose.

Tą dieną turiningai ir linksmai praleidome laiką. Pavargę, tačiau kupini puikių įspūdžių grįžome namo. Tikimės, kad ir kitos mūsų ekskursijos bus tokios šaunios ir įdomios.

6a klasės mokinys Lukas Semenkavičius

 

Lankytojų skaitiklis