• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Ekskursija į Naisius

Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai dalyvavo projekte „Vaikų Velykėlės – 2013“ ir laimėjo ekskursiją į Naisius. Tad šį gražų spalio 17 d. rytą 43 mokinių grupė išvyko į kelionę. Naisiai – unikalus Lietuvos kaimas, kuriame įsikūrę po atviru dangumi Baltų dievų, Inkilų muziejai. Taip pat visus vilioja Žemaitukų žirgynas, vienas moderniausių Europoje Dažasvydžio centras bei Naisių vasaros teatras.
Pirmiausia vaikai aplankė Baltų dievų ir Inkilų muziejų, kurio tako ilgis 1 km 400 metrų. Gidė Irma papasakojo apie dievus, deives, Baltų mitologiją. Visus labai sudomino „inkilas boružėlėms“. Įdomi ekskursija buvo po Žemaitukų žirgyną. Žirgyno darbuotojai noriai ir nuoširdžiai bendravo su vaikais, papasakojo apie žemaitukų veislę, žirgų treniruotes, jų laimėjimus ir kt. Didelį įspūdį pradinukams paliko jodinėjimas su žirgais. Didžioji dalis mokinių pirmą kartą jojo su žirgais bei galėjo pabendrauti su šiais temperamentingais gražuoliais. Vyresni mokiniai, kuriems virš 12 metų, turėjo puikią pramogą Naisių dažasvydžio centre. Profesionalus Naisių vasaros teatras parodė nuotaikingą spektaklį „Pasaka apie obuolius ir kitus obelių gyventojus“. Iš šios kelionės vaikai parsivežė puikią nuotaiką ir geras emocijas.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jadvyga Dapšienė

 

Lankytojų skaitiklis