• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Minint S. Daukanto 220-ąsias gimimo metines...

Šių metų spalio mėnesį „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje, kaip ir visoje Lietuvoje, minimos lietuvių tautos istoriko, rašytojo ir švietėjo S. Daukanto 220-osios gimimo metinės. Per lietuvių kalbos ir istorijos pamokas prisiminėme šio šviesuolio biografiją, jo nuopelnus mūsų kultūrai ir istorijai, skaitėme ir aptarėme kūrinių ištraukas, diskutavome apie jų aktualumą šiandien, žiūrėjome mokinių sukurtą filmuką, mokyklos antro aukšto fojė ir kabinetuose paruošėme informatyvius stendus apie šį žymų veikėją.

Spalio 21 dieną vyresniųjų klasių mokiniai ir lietuvių kalbos bei istorijos mokytojos susitiko su Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktoriumi, buvusiu šios mokyklos auklėtiniu Arūnu Vozbutu. Kartu su juo atvyko ir Oneida Konsunga, jauna aktorė, 2011 metais Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigusi režisieriaus J. Vaitkaus kursą. Svečiai parodė paskaitą - spektaklį „Daukantas: būdas senovės...“, sukurtą pagal S. Daukanto 1845 m. išleistą veikalą „Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių“. Aktorius šiuolaikiškai interpretuodamas tekstą apie senovės lietuvius, jų būdo bruožus nuoširdžiai bendravo su mokiniais, pateikė jiems įdomių klausimų, nuolat teiravosi senų žemaitiškų žodžių reikšmių. Šiems jų nepaaiškinus jis tuoj pat šmaikščiai atsakydavo. Ypač daug dėmesio A. Vozbutas skyrė savo gimtajai tarmei: daug metų gyvendamas Vilniuje jos nepamiršo ir puikiai rokavosi žemaitiškai. Spektaklį įdomų darė ir tai, kad buvo rodomos ir komentuojamos aktoriaus vaikystės ir paauglystės laikų nuotraukos, kurios, anot jo, taip pat jau yra istorija. Renginiui pasibaigus aktoriai mielai kalbėjosi su dalyviais apie šiandieninės mūsų mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius.

Malonu, kad buvęs „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos mokinys nepamiršo savo mokyklos ir maloniai nudžiugino bendruomenės narius dovanodamas tokį puikų renginį.

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja D. Eirošienė

 

Lankytojų skaitiklis