• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Europos sveikos mitybos dienos paminėjimas

Lapkričio 13 d. mūsų mokykloje buvo minima Europos sveikos mitybos diena. Tądien mokytojai, 4-6 klasių mokiniai ir jų vadovai buvo kviečiami apsilankyti kavinukėje „Šermukšnis“, kuri buvo specialiai atidaryta šia proga. Lankytojų laukė maloni aplinka, puikus aptarnavimas, o svarbiausia skanūs ir sveiki užkandžiai, kuriuos gamino mūsų mokyklos technologijos mokytoja J. Martinkienė kartu su mokinių taryba. Kavinukėje buvo galima ne tik skaniai pavalgyti, bet ir susipažinti su sveikos mitybos taisyklėmis, dalyvauti skaniausio patiekalo rinkimuose, bandyti išspręsti užduotis, skirtas Europos sveikos mitybos dienai bei parašyti atsiliepimus kavinės lankytojų knygoje. Nors visi užkandžiai skanavusiųjų buvo teigiamai įvertinti, kelių balsų persvara gardžiausiu patiekalu buvo išrinkta bulvių košė su obuoliais.

Pasistiprinę kavinukėje 4-6 klasių mokiniai buvo pakviesti dalyvauti „Protų mūšyje“, kurį vedė mūsų mokyklos svečiai, projekto „Sveikatiada” koordinatoriai Tadas Beržonskas ir Eglė Maliukevičiūtė. Protų mūšyje dalyvavo 6 komandos: 4a klasės komanda „Sveiki ir gudrūs“, 4b „Sveikučiai“, 5a „Stipruoliai-sveikuoliai“, 5b „Sveikatukai“, 6a „Vitaminukai“ ir 6b „Atžaliukai“. Po ilgos ir įtemptos protų kovos tik 2 taškų persvara nugalėjo 6b klasės komanda „Atžaliukai“, kuri pateko į konkurso „Sveikuoliai-šaunuoliai“ II etapą. Visos komandos buvo paskatintos ir apdovanotos projekto „Sveikatiada“ koordinatorių dovanomis. Neliko nuskriausti ir sirgaliai. Per pertraukėles patys aktyviausi, daugiausiai mokantys taip pat galėjo laimėti prizų bandydami atsakyti į vedėjų „BLIC“ klausimus. Renginio pabaigoje burtų keliu buvo išrinkti bei apdovanoti trys „Sveikos mitybos deklaraciją“ kavinukėje kūrę mokiniai t.y. I. Stangevičiūtė (4b), K. Smilgytė (5b), R. Šilinskis (5b).

Šis renginys buvo puiki proga visiems ne tik paskanauti sveikų ir skanių patiekalų, bet ir daugiau sužinoti apie sveiką maistą, įvertinti savo sveikos mitybos žinias, įpročius, maitinimosi režimą, susimąstyti, ar iš tikrųjų mes padarome viską, kad išliktume kuo ilgiau sveiki ir darbingi.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė A. Fabijonavičiūtė

 

Lankytojų skaitiklis