• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Netradicinės karjeros ugdymo ir ekonomikos pamokos

Š. m. lapkričio 15 d. Telšių „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos 9a ir 10b klasių mokiniai, lydimi direktoriaus pavaduotojos ugdymui V. Savickienės ir bibliotekininkės bei ekonomikos mokytojos D. Krauzienės, lankėsi renginyje „Verslas veža“, kuris vyko Telšių menų inkubatoriuje.

Renginį pradėjo Ūkio viceministras K. Trečiokas, Telšių raj. savivaldybės meras V. Kleiva ir Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėja D. Mažeikienė. Jie pasveikino susirinkusius ir palinkėjo sėkmės ne tik dalyvaujant jame, bet ir planuojant savo ateitį.

Pirmoje dalyje „Versli Lietuva“ Telšių regiono atstovė G. Lukošienė pristatė pranešimą „Išdrįsk būti kitoks“. Ji kvietė jaunuolius aktyviai domėtis verslo naujovėmis ir nebijoti priimti iššūkių. Darius Bagdžiūnas, UAB „Gaumina“ direktorius, papasakojo, kaip jam pavyko daug ko pasiekti, nors savo verslą jis pradėjo ,,nuo nulio“. Šis pranešėjas taip pat atkreipė dėmesį į kūrybiškumo svarbą kuriant ir plėtojant verslą.

Pertraukos metu vyko klausimų – atsakymų žaidimas. Daugiausia teisingų atsakymų į klausimus apie verslą pateikę dalyviai džiaugėsi organizatorių prizais.

Antroje renginio dalyje E. Mikalauskienė, parduotuvės „Amfora“ savininkė, pasidalijo patirtimi, kaip mėgstamiausią užsiėmimą paversti verslu. Dalyvius taip pat sudomino filmuota medžiaga apie senovinių vazų parduotuvės veiklą.

Trečioje renginio dalyje įgytas teorines žinias dalyviai galėjo pritaikyti praktiškai – jiems reikėjo atlikti komandines užduotis. Suskirstyti į grupes, jie parengė verslo planus, kuriuose pristatė realias regiono problemas išreiškiančias idėjas. Mūsų mokyklos komanda analizavo logistikos problemas bei jų sprendimo būdus. Kitos komandos pateikė čili picerijų, naktinių jaunimo klubų, turizmo ir sporto centrų verslo planus bei juos pristatė visiems susirinkusiems.

Renginio kulminacija – dainininko Algimanto Minalgos – Soliario sėkmės istorija ir gyvo garso koncertas.

Jam pasibaigus organizatoriai mokyklos bendruomenei padovanojo knygutę „Aš pradedu verslą“ ir verslo žurnalą „BZN star“. O devintokai ir dešimtokai džiaugėsi, kad turėjo galimybę pabūti jaunaisiais verslininkais ir pasimokyti iš didelę patirtį turinčių tikro verslo kūrėjų.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Savickienė ir ekonomikos mokytoja D. Krauzienė

 

Lankytojų skaitiklis