• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Finansinio raštingumo olimpiada 2013

Finansinio raštingumo olimpiada – trečius metus iš eilės organizuojama iniciatyva Lietuvos moksleiviams, skatinanti pademonstruoti finansinio raštingumo žinias, kūrybiškumą, bendruomenės vienybę ir turimus asmeninius lėšų valdymo įgūdžius. Finansinio raštingumo olimpiadą organizuoja „Danske Bank“ su partneriais.

Pirmą kartą Finansinio raštingumo olimpiada Lietuvoje vyko 2011 metais ir sulaukė didžiulio mokytojų ir mokinių dėmesio. Tiek 2011 m., tiek 2012 m. Finansinio raštingumo olimpiadoje dalyvavo daugiau nei 4000 mokinių iš 150 mokyklų.

Mūsų mokykla Finansinio raštingumo olimpiadoje dalyvauja nuo 2012 metų.

Šių metų olimpiadoje galėjo dalyvauti visi 1–12 klasių mokiniai iš įvairių Lietuvos mokyklų. Olimpiadą sudarė du etapai, vykstantys svetainėje www.fro.lt. Reikėjo sugalvoti produktą ar paslaugą, kurią norėtume pasiūlyti Danijoje gyvenantiems savo bendraamžiams ir savo produktą ar paslaugą kūrybiškai ir patraukliai pristatyti. Tai galėjo būti reklaminis klipas, plakatas, piešinys, eilėraštis, radijo laida ir pan. – absoliuti laisvė kūrybiškumui!
Dviejų olimpiados etapų metu komandos varžėsi atlikdamos užduotis ir kovojo dėl specialių FRO prizų. Moksleivių darbus vertins kompetetinga komisija. Susumavus komisijos skirtus taškus paaiškės 2013 metų Finansinio raštingumo olimpiados nugalėtojai.

Šiemet olimpiados startas buvo tikrai ypatingas. FRO užduotį specialios tiesioginės vaizdo konferencijos metu spalio mėn. 9 d. visiems moksleiviams paskelbė Lietuvoje tuo metu viešėjęs Danijos karališkojo sosto įpėdinis princas Frederikas, o visi šalies moksleiviai turėjo galimybę tiesiogiai jam užduoti klausimų.

Mūsų mokyklos mokiniai tiesioginę vaizdo konferenciją stebėjo mokyklos skaitykloje.

Iš viso į Olimpiadą užsiregistravo 419 komandų. Užduotis sėkmingai įkėlė ir į antrą etapą pateko net 218 komandų! Taigi, konkurencija tikrai didelė.

Linkime sėkmės mokyklos finansinio raštingumo olimpiados dalyviams:

4b klasės „Smalsuoliukų“ komandai (mokytoja E. Kavaliauskienė), kuri kvietė Danijos moksleivius išmokti dirbti vitražą.

5b klasės „Ekonomistams“ (padėjo matematikos mokytoja A. Streckienė, auklėtojas G. Vaitkaitis, technologijų mokytoja J. Martinkienė) , mokantiems pinti tautines juosteles.

6b klasės „Veržliųjų“ komandai (padėjo auklėtoja R.Žutautienė), sukūrusiai įdomų keramikos dirbinių pristatymą.

7c klasės „Supervaikams“ (padėjo matematikos mokytoja A. Streckienė, auklėtoja V. Nekrašienė) dalyvaujantiems antrą kartą ir kviečiantiems danus į Telšius.

9a klasės „Dream team“ komandai (padėjo auklėtoja I. Gedvilienė, technologijų mokytoja J. Martinkienė), norinčiai išmokyti Danijos moksleivius gaminti cepelinus.

10b klasės „Taupytojams“ (padėjo auklėtoja I. Jarošenko, ekonomikos mokytoja D. Krauzienė), supažindinantiems su Lietuva.

Įkeltus video sprendimus galite pamatyti FRO YouTube kanale, svetainėje www.fro.lt.

Ekonomikos mokytoja Dalia Krauzienė

 

Lankytojų skaitiklis