• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Metų knygos rinkimai 2013

Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Šią akciją, įtrauktą į 2006 m. Vyriausybės patvirtintą Skaitymo skatinimo programą, rengia Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, o nuo 2010-ųjų įsijungė Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija.
Tradicija mūsų mokyklai tapo dalyvauti projekte „Metų knygos rinkimai“. Šio projekto tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja – pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius trijose – vaikų, suaugusiųjų ir poezijos – knygų kategorijose.

Labai džiaugėmės, kad mūsų iniciatyvą įvertino DNB bankas, kuris prisijungė prie šio projekto. Šis bankas mūsų mokyklai padovanojo šias knygas: Valdas Gedgaudas „Stiprėjanti juoda“, Jonas Kalinauskas „Mano sodo vagis“, Artūras Valionis „Apytiksliai trys“, Dovilė Zelčiūtė „Džuljetos suknelė“. Tai knygos, kurios pretenduoja tapti geriausia Metų knyga – poezijos kategorijoje. Mokyklos bibliotekoje surengta šių knygų paroda.

Kviečiami visus mokyklos bendruomenės narius balsuoti už labiausiai patikusią knygą elektroninių paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai . Balsuoti galima iki 2014 vasario 16 d.

Skaitymas lavina vaizduotę, kūrybingumą, sugebėjimą įsijausti į kito asmens emocijas, suprasti pasaulėjautą. Siekime, kad knygos skaitymas taptų būtinybe, maloniu procesu, teikiančiu džiaugsmą.

Bibliotekos vedėja Aušra Vaičiulienė

 

Lankytojų skaitiklis