• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Liaudiška vakaronė

Lapkričio 28 d. Vincento Borisevičiaus gimnazijoje su trenksmu nuaidėjo liaudiška Telšių rajono mokyklų IX-XII kl. mokinių etnovakaronė „Skrynios paslaptys“. Ji buvo tarsi garsus paneigimas, kad šiuolaikiniam jaunimui visiškai neįdomus lietuvių kultūrinis paveldas, kad liaudiški šokiai yra kažkas gėdingo ir nepopuliaraus. Kartais tereikia tik parodyti, kokie viliojantys ir įdomūs gali būti panašūs dalykai.

Kvapą gniaužė vaizdas, kaip tokia gausybė žmonių vos tik užgrojus muzikai su jaunatvišku nuotaikingumu pradeda šokti liaudiškus šokius ir ratelius. Vieni gerai mokėdami ir pamokydami kitus, kiti, kiek pasidairydami į mokančius, treti net kažkiek paimprovizuodami.

Vakaronėje dalyvavo ir mūsų mokyklos 10-okų komanda vadovaujama choreografijos mokytojos Dinaros Dacienės ir technologijų mokytojos Jadvygos Martinkienės.

Mūsų komanda atstovavo Žemaitijos regioną. Mums reikėjo pristatyti šokius: „Šyvis“, „Padispanas“, „Subota“, „Dirižablis“, taip pat autentišką Žemaitijos regiono tautinį kostiumą. Mūsų tradicinius autentiškus patiekalus, cibulynę, kanapynę, sėmenynę,kisielių, kąstinį, šiupinį, sūrį, ragavo visi susirinkusieji. Sulaukėme labai daug pagirų, ypač iš liaudiškos kapelos „Spigins“ narių, kurie dar ilgai stoviniavo prie mūsų stalo.  Lauryno V. pasakota žemaitiška tarme CV sulaukė daug aplodismentų.

Nuoširdžiai dėkojame visiems mūsų komandos nariams: 10b klasės merginoms – Samantai, Laurai, Gabrielei, Aušrai, Aurelijai, 10a klasės vaikinams - Viliui, Vytautui, Laurynui G., Laurynui V., tėveliui Dariui, kuris taip nuostabiai įkūnijo žemaitės personažą ir viską gražiai nufilmavusiam tėveliui Romanui.

Komandos vadovės D. Dacienė, J. Martinkienė

 

Lankytojų skaitiklis