• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Sporto ir sveikatingumo savaitė

Šių metų sausio paskutinė savaitė mūsų mokykloje buvo paskelbta „Sporto ir sveikatingumo savaite“. Visą tą laiką mokiniams buvo siūlomos įvairios veiklos, skatinančios aktyviai pajudėti, pasportuoti, tarpusavyje pasivaržyti bei suteikiančios gerų emocijų.

Kiekvieną rytą, prieš prasidedant pamokoms, pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojai buvo kviečiami į aktų salę draugiškai kartu pasimankštinti ir linksmai pradėti dieną su „Zumba“ mankšta, kurią vedė kūno kultūros mokytoja L. Jankauskienė ir vyresnių klasių mokiniai. Dešimt minučių trukusi mankšta tapo labai populiari ir mėgstama pradinukų.

Tris dienas skaitykloje vyko šaškių turnyras, kuriame savo jėgas galėjo išbandyti tiek mokiniai, tiek mokytojai. Iš viso šaškių turnyre dalyvavo 92 dalyviai. Aktyviausi buvo pradinukai. Po ilgai trukusios kovos šaškių turnyre pirmąją vietą 1-4 klasių grupėje iškovojo 3a klasės mokinė G. Jonušaitė, o 5-10 klasių grupėje 10a klasės mokinys Ž. Metrikis.

Kadangi buvo stengiamasi kuo daugiau mokyklos bendruomenės narių įtraukti į patinkančią sportinę, sveikatą stiprinančią veiklą, todėl renginių gausa šią savaitę buvo ypač didelė. Kol mūsų mokyklos mažiausieji, t.y. pirmokai ir antrokai, dalyvavo draugiškose „Mažojo futboliuko“ varžybose, 3-4 klasių mokiniai varžėsi dėl geriausiai kvadratą žaidžiančios komandos titulo.

Vyresnieji mokiniai taip pat neliko nuskriausti. Nepamirštamą įspūdį šeštokams paliko integruota geografijos – sveikatingumo pamoka. Joje mokiniai turėjo pademonstruoti ne tik geografijos žinias, bet ir pasportuoti bei atsakyti į klausimus apie sveiką gyvenseną, kad gautų kitą nuorodą geografijos užduočiai atlikti. Taip pat daugelis mokinių savo jėgas galėjo išbandyti tiek individualiose, tiek grupinėse rungtyse. Rungtyje „Taiklioji ranka“ geriausių rezultatų pasiekė 7c klasės mokinys J. Siminauskas. Jis buvo neaplenkiamas metant tiek baudas, tiek tritaškius. Didžiulio mokinių dėmesio sulaukė 9-10 klasių mokinių tinklinio varžybos, kuriose rungėsi ir vaikinų, ir merginų komandos. Po ilgos kovos vaikinų grupėje nugalėjo 10a klasės vaikinai, merginų grupėje – 10 klasių merginų rinktinė. Tinklinio varžybų dalyviai džiaugėsi, kad labai naudingai praleido laiką.

Sausio 31 dieną 1-4 klasių mokiniams vyko baigiamasis „Sporto ir sveikatingumo savaitės“ renginys. Tądien mokiniai ne tik mankštinosi šokio ritmu, bet ir dalyvavo linksmose tarpklasinėse estafetėse, kurias organizavo pradinių klasių mokytojos E. Kavaliauskienė ir G. Jonikienė. Po to buvo apdovanoti sporto ir sveikatingumo savaitės dalyviai. Mokyklos direktorius V. Vaitkus įteikė padėkos raštus visoms pradinukų klasėms už aktyvų dalyvavimą šios savaitės renginiuose bei diplomus tiems mokiniams, kurie buvo geriausi individualiose rungtyse. Vyresnieji mokiniai, pasiekę geriausių sportinių rezultatų, taip pat buvo apdovanoti vasario 3-ą, t.y. 5-10 klasių mokinių Sveikatingumo dieną.

Džiugu, kad mūsų mokyklos bendruomenės nariai taip aktyviai dalyvavo šios sporto ir sveikatingumo savaitės renginiuose. Jie pasiekė ir puikių sportinių rezultatų, ir įrodė, kad sportuoti yra sveika ir smagu.

VSPS A. Fabijonavičiūtė

 

Lankytojų skaitiklis