• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Linksmosios Užgavėnės Lieplaukėje

Kovo 4 d. Lieplaukės skyriaus pradinukai ir priešmokyklinukai šventė Užgavėnes. Ryte vaikai rinkosi nešini įmantriomis kaukėmis, apsitaisę išradingais persirengėlių rūbais. Veikla prasidėjo paskaitėle „Užgavėnės“. Joje mokiniai sužinojo apie senuosius Užgavėnių papročius, tradicijas, valgius. Vėliau pavirtę raganomis, čigonais, velniais, liūtais, ožiais rinkosi į triukšmingąsias persirengėlių eitynes. Pasiėmę įvairių instrumentų, paruošę muzikinę programą, patraukė Lieplaukės miestelio pusėn.
Miestelio gyventojai labai džiaugėsi sulaukę tokios „persirengėlių svitos“. Triukšminguosius persirengėlius vaišino blynais, saldainiais, kitais Užgavėnių valgiais. Aplankę miestelėnus, prisirinkę lauktuvių, vaikai grįžo į mokyklos stadioną. Ten jų laukė didžiulis laužas, žiemos boba – Morė, tėveliai, Lieplaukės bendruomenės nariai. Prie laužo mažieji persirengėliai su svečiais šoko įvairius Užgavėnių šokius, muzikinius ratelius, žaidė žaidimus. Didelį susidomėjimą ir emocijas sukėlė Lašininio ir Kanapinio kova. Skambiais šūkiais, Morės deginimu mokiniai vijo žiemą iš mūsų žemelės. Atsisveikindami mokiniai, bendruomenės nariai ir tėveliai vieni kitiems linkėjo šiltos saulutės, žalio pavasario... Šventė baigėsi gausių lauktuvių dalybomis.

Vyr. mokytoja Aušra Gumuliauskienė, priešmokyklinės gr. auklėtoja Sigita Račkauskienė

 

Lankytojų skaitiklis