• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Knygnešio dienos minėjimas

Knygnešiai Lietuvos istorijoje atliko ypatingą vaidmenį, nes po 1864 metų sukilimo Rusijos valdžiai uždraudus leisti ir platinti knygas lietuvių kalba, nepakluso šitam reikalavimui. Jie visoje Lietuvoje slapta platino Prūsijos krašte leistus lietuviškus spaudinius. Jų ryžtas padėjo mums, lietuviams, išlaikyti savo raštą, kalbą, stiprino tautinį sąmoningumą.

Kovo 16 – ąjai paminėti direktoriaus pavaduotojos Vilmos Savickienės iniciatyva paruoštas stendas apie sunkius knygnešystės kelius, knygnešius ir jų likimus. Stende savo projektinius darbus pristatė 5a ir 5b klasių mokiniai.

Mokyklos skaitykloje suorganizuotas proto mūšis „Knygnešiai“. 5a klasės mokinys Kasparas Šion tapo jo nugalėtoju.

Kovo 17 –ą trečiokai, lydimi mokytojų A. Bagužienės, St. Norkuvienės, J. Jasevičienės apžiūrėjo projektinius darbus apie knygnešius, apsilankė skaitykloje ir pažiūrėjo filmą „Knygnešys“ bei „Klausimėlį apie knygnešius“.

Ši šviečiamoji veikla yra įdomi ir vyresnių klasių mokiniams.

Skaityklos darbuotoja D. Krauzienė

 

Lankytojų skaitiklis