• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Integruota informacinių technologijų ir lietuvių literatūros pamoka

Kovo 20 dieną informacinių technologijų vyr. mokytoja Sonata Kazokevičienė ir lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Jūratė Šliažienė mums, 7a klasės mokiniams, vedė integruotą pamoką tema „Animacinių filmukų, sukurtų naudojant animacijos rengyklę Logo Motion, pristatymas, savarankiškai perskaičius knygą iš rekomenduojamų knygų sąrašo“.

Pamokoje mes turėjome labai daug sudėtingos veiklos. Iš anksto susipažinę su animacijos rengykle Logo Motion ir jos galimybėmis, individualiai pristatėme pasirinktą knygos epizodą, nurodėme jo temą bei pagrindinę mintį, demonstravome savo sukurtą filmuką, stebėjome ir vertinome draugų darbus.

Šiai pamokai ruošėmės labai kruopščiai: visi turėjome būti perskaitę knygą iš rekomenduojamų knygų sąrašo. Po to mums reikėjo pasirinkti vieną kūrinio įvykį, suformuluoti jo temą ir pagrindinę mintį. Per informacinių technologijų pamokas mes, naudodamiesi animacijos rengyklę Logo Motion, kūrėme animacinį filmuką, kuriame nėra jokio valdymo, tiesiog vyksta veiksmas.

Pamokoje turėjome labai atidžiai klausytis, ar klasės draugai, pristatydami filmuką, taisyklingai kalbėjo, ar tinkamai suformulavo epizodo temą ir pagrindinę mintį. Taip pat turėjome nustatyti, ar taisyklingai panaudoti titrai, ar tinkama kadrų ir viso filmuko trukmė. O pati atsakingiausia mūsų veikla buvo draugų darbų vertinimas.

Pristatydami savo filmuką mes įtvirtinome viešojo kalbėjimo ir IT naudojimo įgūdžius, prisiminėme svarbiausias vertybines nuostatas, atskleistas perskaitytose knygose. Tai draugystė, nuoširdumas, pagalba kitiems, užuojauta, gebėjimas įveikti sunkumus.

Ši pamoka buvo mums naudinga ir įdomi, nes galėjome netradiciškai pristatyti perskaitytą knygą ir parodėme, ko išmokome dirbdami su nauja animacijos rengykle.

7a klasės mokinės Monika Bukauskaitė ir Kotryna Jonauskytė

 

Lankytojų skaitiklis