• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Rid rido margučiai…

Rid rid rid margi margučiai,
O čia maži vaikučiai –
Jei margučiai neriedės,
Ir vaikučiai nedidės!

Atvelykis – dar vadinamas Velykėlėmis. Švenčiamas pirmąjį sekmadienį po Velykų. Tą dieną vėl dažomi kiaušinai, ridenami margučiai, supamasi sūpynėse, krikšto motinos lanko savo krikšto vaikus.

Atvelykis dar vadinamas vaikų Velykomis. Tą dieną kiaušinius dažydavo tik vaikai. Patys bandydami dažyti ir marginti velykaičius, vaikai greičiau perpranta šio meno paslaptis. Nebūdami tikri, kad pavyks nepriekaištingai pakartoti tikrąją ornamentų simboliką, savo malonumui jie gali ant lukšto išpiešti pačių sugalvotų piešinių. Kai kieme susirenka vaikai krūvon, gali pasigrožėti vieni kitų margučiais, juos ridinėti.

Todėl mūsų mokyklos penktokai per technologijų pamokas dažė, margino velykaičius, kuriuos gražiai surideno į netradicinę „Rid rid margučiai“ parodą mokyklos bibliotekoje.

Technologijų mokytoja J. Martinkienė

 

Lankytojų skaitiklis