• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Knygnešio dieną minint

Šiemet minime 170-ąsias žymaus knygnešio Jurgio Bielinio gimimo metines. Būtent jis sukūrė lietuviškos spaudos nelegalaus platinimo tinklą spaudos draudimo laikotarpiu. Mūsų mokyklos 5-tų klasių mokiniai tikrai neabejingi lietuviškai knygai, gimtajai kalbai ir lietuviško žodžio puoselėtojams – knygnešiams, atlaikiusiems 40 metų trukusį carinės Rusijos valdžios persekiojimą. Penktokai per etninės kultūros pamokas rinko medžiagą apie knygnešius, žiūrėjo filmus ir paruošė projektą „Knygnešiai“.

Projektinio darbo iniciatorė – direktoriaus pavaduotoja ugdymui ir etikos mokytoja Vilma Savickienė. Jai ir mokiniams talkino skaityklos darbuotoja Dalia Krauzienė. Malonu, kad surinkta informacija mokiniai pasidalino ne tik su mokyklos bendruomene, bet ir pristatys „Ateities“ pagrindinės mokyklos mokiniams.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilma Savickienė

 

Lankytojų skaitiklis