• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

 Įspūdžiai iš Žemaitijos kaimo muziejaus

Yra sakoma, kad pažinti pasaulį reikia pradėti nuo savo gimtojo krašto. Tad rugsėjo 25-ąją, Pasaulinę turizmo dieną, mes, „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos penktokai, lydimi klasių vadovių A. Petkuvienės, J. Šliažienės, L. Trepkevičienės ir informacinių technologijų mokytojos S. Kazokevičienės, lankėmės Žemaitijos kaimo muziejuje. Tai vienas iš trijų pagrindinių kaimo muziejų (Telšių, Rumšiškių ir Rokiškio) Lietuvoje.

Ankstyvą saulėtą rytą, džiaugdamiesi rudenėjančia gamta, visi kartu nukeliavome į pietvakarinėje Masčio ežero pakrantėje, po atviru dangumi įsikūrusį muziejų, kuriame (net 15 hektarų plote) autentiškuose XIX a. pab. - XX a. pr. Žemaitijos kaimo pastatuose eksponuojama daug to meto buities apyvokos reikmenų, ūkio padargų, baldų.
Labai maloniai sutikti muziejaus darbuotojų pirmiausia apžiūrėjome pasiturinčio ūkininko sodybą, kurioje pastatyti gyvenamasis namas, svirnas, jauja, tvartas, kiaulininkas, žardinė ir pirtis. Mes sužinojome, kad pirtis, kuri buvo pastatyta 1929 metais, ir buvo pirmas eksponatas, atvežtas i Žemaičių buities muziejų 1967 metais. Vidutinio valstiečio sodyboje aplankėme gyvenamąjį namą, svirną, jaują ir tvartą. O mažažemio ,,biednioko“ sodyboje išvydome tik trobelę ir tvartą.
Labiausiai mus sudomino vėjo malūnas. Tai angliškojo tipo vėjinis malūnas su pasukama prieš vėją kepure, pastatytas dar 1924 metais ir į muziejų atvežtas iš Nerimdaičių kaimo. Užėję į jį galėjome susipažinti su jau išnykusių malūnų įrengimais ir veikimu.

Apžiūrėję gausybę eksponatų ir sužinoję daug įdomių dalykų apie savo gimtojo krašto praeitį, galėjome pasidžiaugti muziejaus augintiniais: žirgais, ožka, triušiais, pažaisti ,,senovišką“ krepšinį, iki soties prisivaikščioti kojūkais, išbandyti rankų taiklumą žaisdami „Kerežį“.

Apsilankę muziejuje mes labiau pažinome savo gimtąjį kraštą, jo kultūrą. Iš jo grįžome ne tik kupini naujų žinių, bet ir draugiškesni bei vieningesni.

Penktokų vardu - 5 b klasės mokiniai

 

Lankytojų skaitiklis