• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2015

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden" federacijos kuruojamas projektas, propoguojantis skaitymą, Šiaurės šalių literatūrą, švietimo idealus Šiaurėje bei kaimyniniuose regionuose.

2015 m. lapkričio 9 dieną, pirmadienį, prasidėjo 19-oji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, puoselėjanti garsinį skaitymą, šiaurietišką pasakojamąją tradiciją ir literatūrą. Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema – draugystė. Visą savaitę tūkstančiuose bibliotekų, mokyklų bei kultūros centrų Šiaurės šalyse ir jų kaimyniniuose kraštuose buvo rengiami skaitymai, parodos, debatai, kiti kultūriniai renginiai .Pirmą kartą šiuose skaitymuose dalyvavo mūsų mokyklos skaityklos lankytojai.

Tamsiausiu metų laiku uždegėme žvakes ir skaitėme knygą. Taip įgyvendinome pagrindinę Šiaurės šalių bibliotekų savaitės idėją.

Šiaurės šalių bibliotekų savaitę sudaro dvi dalys: „Auštant" (skaitymas balsu vaikams) ir „Sutemų valanda" (skaitymas balsu suaugusiems). Dabar „Auštant"  turi dar dvi subkategorijas, kurių viena skirta patiems mažiausiems, kita - vyresnio amžiaus vaikams. Mūsų mokykla dalyvavo „Auštant“ dalyje , skirtoje patiems mažiausiems, skaitėme ištraukas iš Marios Parr knygos „Vaflinė širdelė“.Joje buvo pasakojama apie berniuko ir mergaitės draugystę idiliškame vaikystės pasaulyje.

Skaitymuose dalyvavo grupele pirmokų, 3c klasės mokiniai, visi penktokai ir 6b klasės mokiniai.

Skaitymas balsu reikalauja didelio susikaupimo ir pastangų, tačiau yra neįkainojama patirtis tiek tam, kuris skaito, tiek tam, kuriam yra skaitoma.

Deganti žvakutė – šviesos ir šilumos simbolis. Juk lygiai tą patį reiškia ir skaitoma knyga: ji yra šviesos (žinių) ir šilumos (nuoširdaus, jaukaus bendravimo) simbolis.

Lapkričio tamsoje balsu skaitydami įkvėpėme gyvybės Šiaurės šalių literatūrai ir kartu paskelbėme unikalų skaitymo balsu manifestą.

Skaityklos bibliotekininkė Dalia Krauzienė

 

Lankytojų skaitiklis