• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Netradicinės pamokos informacinių technologijų ir verslumo renginyje #SWITCH!

Spalio 8 d. „Atžalyno“ mokyklos mokiniai direktoriaus V. Vaitkaus ir mokytojų R. Žutautienės ir D. Krauzienės iniciatyva dalyvavo analogo Baltijos regione neturinčio informacinių technologijų ir verslumo renginyje #SWITCH!.

8b klasės mokiniai D. Petrulaitis, A. Serva, M. Kučinskis , K.Paškauskaitė, G. Lemežytė, K. Dacytė ir 6a klasės mokinys T. Serva nufilmavo ir išsiuntė nurodytu adresu trumpą filmuką tema „Kaip technologijos pakeitė mano gyvenimą“. Šie mokiniai suteikė galimybę visai 8b klasei ir keletui dešimtokų Vilniuje vykusiame renginyje sužinoti, kaip gyvensime skaitmeniniame amžiuje.

Pasaulinio garso kompanijos, tokios kaip „Amazon”, „Microsoft”, „Allegro”, Europos Komisijos viceprezidentas Andrus Ansip, Estijos premjeras Taavi Rõivas, kiti aukšto rango pareigūnai ir profesionalai iš 6 valstybių ir tūkstančiai Lietuvos moksleivių bei studentų susirinko į LITEXPO rūmus ir dalyvavo didžiausiame Baltijos regiono ICT ir verslumo renginyje #SWITCH! Dalyviams šis renginys buvo nemokamas.

Anot A. Guogos, greitai kintančiame pasaulyje nebeužtenka įgyti specialybę ir 30 metų taip pat dirbti tą patį darbą. Turime keistis taip greitai, kaip kinta technologijos. O jos keičiasi dideliu greičiu. Kiekvienas specialistas turėtų siekti įsisavinti savo profesijos naujoves ir nepamiršti, kad informacinės technologijos tampa neatsiejama dalimi daugumos profesijų. Mokiniai tuo įsitikino lankydami renginio metu veikusias kūrybines dirbtuves ir dalyvaudami patyriminiame profesiniame veiklinime .

A. Guogos nuomone, šis renginys aktualus mokyklų bendruomenėms. „Dabartiniai moksleiviai turės kurti savo ir visos šalies ateitį skaitmeniniame amžiuje. Jei norime konkurencingos Lietuvos ekonomikos rytoj, jau šiandien turime pažindinti savo jaunimą su naujomis galimybėmis“, – sako europarlamentaras.

Detalesnę informaciją apie renginį galite sužinoti www.switchit.lt.

Rasa Žutautienė, Dalia Krauzienė

 

Lankytojų skaitiklis