• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Nepamilęs kalbos – nemylėsi Tėvynės

Šiais metais nuo vasario 16 iki kovo 11 dienos visoje Lietuvoje įvyko apie 800 kalbai skirtų renginių. Pirmą kartą Valstybinės lietuvių kalbos komisijos ir Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto surengtos Lietuvių kalbos dienos vyko ir visose šalies savivaldybėse: kultūros centruose, mokyklose, muziejuose, bibliotekose, užsienio šalių lietuvių bendruomenėse. Kovo mėnesį mūsų mokykloje irgi įvyko nemažai gimtajai kalbai skirtų renginių.

Džiugu, kad ir mokiniai, ir mokytojai aktyviai dalyvavo Lietuvių kalbos savaitės renginiuose. Kalbos kultūrai skirtos įvairios veiklos vyko per lietuvių kalbos pamokas ir pertraukas. Kalbos viktorinoje „Kalbos vingrybės“ savo žinias apie kalbą galėjo pasitikrinti ir penktokai, ir šeštokai, ir septintokai, ir aštuntokai. 5b ir 10 klasių mokiniai iš anksto buvo užsiregistravę svetainėje http://www.lituanika.lt, todėl konkurso „Švari kalba-švari galva 2016“ užduotis atliko per lietuvių kalbos bei informacinių technologijų pamokas. Mokytojai taip pat turėjo galimybę prisiminti kalbos kultūros žinias ir atlikti pakankamai sudėtingas užduotis.

Kovo 8 dieną vykusiame rajoniniame Raštingiausio mokinio konkurse 5a klasės mokinė Ema Ežerskytė (mokytoja A. Petkuvienė) bei 7a klasės mokinė Agota Beresnevičiūtė (mokytoja D. Eirošienė) savo amžiaus grupėse labai gerai parašė diktantą ir užėmė antrąsias vietas.

Mokyklos direktoriaus, raštinės vedėjos ir lietuvių kalbos mokytojos J. Šliažienės iniciatyva per mokinių pavasario atostogas visi mokytojai buvo pakviesti į susirinkimą, kuriame prisiminė bei aptarė svarbiausius mokyklinių dokumentų rašymo ypatumus.

Lietuvių kalbai skirti renginiai mūsų mokykloje buvo suorganizuoti siekiant stiprinti gimtosios kalbos mokymosi motyvaciją ir taisyklingą vartojimą bei kelti jos prestižą. Juk mūsų liaudies išmintis sako, kad savo gimtąją kalbą mylintis žmogus myli ir savo Tėvynę.

Lietuvių kalbos mokytojų metodinės grupės pirmininkė J. Šliažienė

 

Lankytojų skaitiklis