• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Tradicinės Užgavėnės mokykloje

Užgavėnės – didelė džiaugsmo, juoko, įvairiais papročiais, burtais apipinta diena. Jų paskirtis – išvyti žiemą ir prisišaukti pavasarį. Užgavėnės švenčiamos visada antradienį, gavėnios išvakarėse, 46 d. prieš Velykas. Užgavėnių apeigose yra keli pagrindiniai elementai: vaišės, įvairūs būrimai, Morės vežiojimas ir jos sunaikinimas, persirengėlių eisenos ir vaidinimai, vestuvių, laidotuvių inscenizacijos, žiemos ir pavasario būtybių (lašininio ir kanapinio) kova.

Tądien ir mūsų mokykloje netrūko persirengėlių, kurie visus linksmino ir šokdino. O čigonės būrė ateitį kiekvienam, kas tik panorėjo. Tradiciškai „lašininio ir kanapinio“ kovą laimėjo „kanapinis“. Sakoma, kad jei per Užgavėnes gerai pavalgysi, per visus metus būsi sotus, riebus ir stiprus. Laikydamasi šio papročio mokyklos bendruomenė vaišinosi lašinukais su namine duona, valgė mielinius blynus, gėrė kakavą ir tikėjo, jog bus sotūs visus metus.

Užgavėnių dienos linksmybes organizavo 7-tų klasių mokiniai (klasių vadovai Gintaras Vaitkaitis ir Jūratė Damanskienė).

„Bendraminčių“ informacija

 

Lankytojų skaitiklis