• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Tarptautinė tolerancijos diena

Lapkričio 16 – oji yra pažymima daugelyje demokratinių valstybių nuo 1995 metų, kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Šios dienos minėjimas Lietuvoje – Tarptautinė istorinio teisingumo komisijos įgyvendinamos Švietimo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmogiškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos dalis.

Šiais mokslo metais mūsų mokykloje Tarptautinė tolerancijos diena buvo minima visą savaitę. Klasių vadovai apie toleranciją kalbėjo klasių valandėlėse, kai kurios klasės kūrė mozaikas, kuriomis vėliau buvo papuoštos klasės bei mokyklos skaitykla. 5b klasės mokiniai kartu su klasės vadove J. Šliažiene bei soc. pedagoge V. Daciene nuvyko į Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų skyrių, Telšių miesto seniūniją, Telšių K. Praniauskaitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrių, „Gintarinę vaistinę“ ir pasveikino jų darbuotojus su Tarptautine tolerancijos diena. Nuo lapkričio 16 d. iki lapkričio 19 d. nuoširdžiai ir prasmingai bendradarbiauta su šalia įsikūrusia Naujamiesčio mokykla. Soc. pedagogė L. Kuzminskytė suorganizavo ugdytiniams bendras technologijų, kūno kultūros bei dailės pamokas, kurias vedė abiejų mokyklų mokytojai.

Visos savaitės nuveiktus darbus galima apibendrinti lietuvių poeto Justino Marcinkevičiaus žodžiais: „Suprasti žmogų, padėti jam pažinti save, pažadinti tą galią, kuri slypi jame, o svarbiausia – meilę ir pagarbą į save panašiam, – toks būtų bendriausiais žodžiais mūsų uždavinys.“

Socialinės pedagogės

 

Lankytojų skaitiklis