• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Rugsėjo 26 d. Europos kalbų diena

Telšių „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje, kaip ir kiekvienais mokslo metais, buvo minima Europos kalbų diena. Europos kalbų dienos proga organizuojama daug įvairių renginių visoje Europoje: užsiėmimai vaikams ir su vaikais, televizijos ir radijo programos, kalbų pamokos ir konferencijos.

Per visas pertraukas buvo kalbama įvairiomis Europos kalbomis. Lietuvių kalba buvo pristatytos vaizdingos ir informatyvios skaidrės apie Europos kalbų dieną ir Europos kalbas, kurias parengė lietuvių k. mokytoja metodininkė Jūratė Šliažienė.

Anglų kalba skambėjo įvairios dainos. „Thank you“ judesių daina, kurią atliko 5b, 5c, 6b klasės mokiniai, gitara pritarė anglų k. vyr. mokytoja Lina Trepkevičienė. „Hello, hello, what‘s your name“ daina, 5a klasė, anglų k. vyr. mokytoja Kristina Bagužienė. „Lean on me“ daina, atliekama 7b klasės merginų, anglų k. vyr. mokytoja Birutė Raibužienė. Savo nuostabiu balsu, pritariant klavišiniais mus stebino 8a kl. mokinė Izabelė Staponkutė, kuri atliko „People help the people“ dainą (anglų k. vyr. mokytoja Lina Trepkevičienė). Gyvybingą šurmulį sukėlė gausus 7a klasės atlikėjų būrys su daina „Shut up and dance with me“ (anglų k. vyr. mokytoja Jūratė Damanskienė, mokytoja metodininkė Vida Butkevičienė).

Vokiečių kalba skambėjo daina „Eins zwei Polizei“, 7a ir 7b kl., vokiečių k. metodininkė Jūratė Damanskienė. Likusių pertraukų metu buvo rodomi filmukai rusų kalba. Europos kalbų paminėjimo dieną ne tik lietuvių ir užsienio kalbų mokytojai pamokų užduotis siejo su Europos kalbų diena. Tą dieną ne tik lietuvių ir užsienio kalbų mokytojai pamokų užduotis siejo su Europos kalbų dienos paminėjimu.

Pradinukai minėjo europos kalbų dieną pamokų metu atlikdami įvairias anglų kalbos užduotėles. Organizuojamas 4a, 4b klasių projektas „Mes keliaujame po Europą“, mokytoja metodininkė Sigutė Puškorienė. Buvo eksponuojama 1-4 klasių parodėlė „Mano mėgstamiausia šalis“, organizuojamos žaidimų pertraukėlės, mokytoja metodininkė Danutė Raudienė.

Europos kalbų dienos paminėjimą apipavidalino 5a, 5b, 5c klasių spalvinga piešinių paroda „Labas“, mokytoja metodininkė Regina Aleksandravičienė. Mokiniai dailės raiškai naudojo pasirinktas spalvas ir jų atspalvius. Tyrinėjo įvairių šalių pasisveikinimo žodžius „Labas“, stengėsi atsiminti pasirinktą, teisingai užrašyti savo piešinyje,- pasisveikinimui iškeltame delne.

Užsienio kalbų metodinės grupės pirmininkė, anglų k. vyr. mokytoja Lina Trepkevičienė

 

Lankytojų skaitiklis