• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas
Įspūdžių kupina diena
Du mokyklos būreliai – tai „Bendraminčiai“ ir Laikraštis „Labas“, vadovaujami Jadvygos Dapšienės ir Audros Arlauskienės, rugsėjo 18 dieną iškylavo po Žemaitiją. Kelionės tikslas buvo iš arčiau susipažinti vieniems su kitais ir lankantis sakralinėse regiono vietose pasisemti įkvėpimo ir jėgų naujiems mokslo metams.

Pirmas mūsų sustojimas buvo Biržuvėnų etnografijos muziejus. Buvome šiltai sutikti Žemaičių krašto mylėtojos, kraštotyrininkės Aldonos Simonavičiūtės. Stebėjomės Jos įkurto muziejaus įspūdingumu: tokį didelį ir turtingą etnografijos muziejų vargu ar kur kitur pamatysi. Laikas jame tikrai neprailgo, nes muziejininkė leido liesti visus eksponatus, net lašinių sūdymo geldoje suptis. Mokytoja ragavo uškulo, o visus išgąsdino iš spąstų ištrauktas sugauto šeško kailis.

Aplankę restauruotą gražuolį Biržuvėnų dvarą, pasivaikščioję po senąjį parką, patraukėme link Laumės pėdos. Prausėmės padavimais apipinto šaltinio vandeniu, kad būtume sveiki, guvūs ir gudresni už kitus, nes sakoma: kas prasiplaus akis šioje vietoje – matys kiaurai žemę.

Reikėjo susiimti lenktyniaujant, kas pirmas užkops į Šatrijos kalną. Šioje vietoje žmonės gyveno dar priešistorėje, o pagonybės laikais ant kalno būdavo atliekamos apeigos.

Pasigrožėję nuo kalno atsivėrusiais nuostabiais Žemaitijos vaizdais, patraukėme namo pro Pypkinės pušį, kur, anot legendos, nepatyrusį jaunuolį apgavęs velnias. Sėdėdami autobuse pamąstėme, kad žemėje nuo senų senovės šalia gėrio dažnai sutinkamas ir blogis.

Iš kelionės grįžome pakylėti, buvome geros nuotaikos ir labai draugiški. Išvyka mus įkvėpė gražioms mintims ir geriems darbams.

Būrelio Laikraštis ,,Labas“ vadovė Audra Arlauskienė

 

Lankytojų skaitiklis