• PDF
  • Spausdinti
  • El. paštas

Aš prisimenu, kodėl jau 25 metus esame laisvi

Sausio 13-oji – tikra istorija apie paprastus Lietuvos žmones. Tie keturiolika, kurie žuvo mūsų sostinėje aną žiemos naktį, buvo paprasti žmonės, kurie nepretendavo į tautos didvyrius, nesvajojo apie garbingus apdovanojimus, tačiau jiems rūpėjo Lietuva. Jie tai padarė dėl mūsų – dėl laisvės, dėl Lietuvos. AČIŪ JIEMS.

Laisvės gynimo 25-metis buvo paminėtas ir mūsų mokykloje. Tą rytą ir mokytojai, ir mokiniai skubėjo į mokyklą įsisegę neužmirštuolės žiedą prie savo širdies. Tai atminties ir pagarbos ženklas žuvusiems už Lietuvos laisvę. Mokyklos fojė buvo rodomas filmas apie šios baisios nakties įvykius, prisimenami žuvusieji, skambėjo dainos apie Lietuvos laisvę.

Mokyklos bendruomenė dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“, kurią kiekvienais metais inicijuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Aštuntą valandą ryto klasėse dešimčiai minučių buvo užgesinta šviesa ir uždegtos žvakutės. Mokytojai vedė Laisvės pamoką. Su istoriniais įvykiais buvo galima susipažinti ir parodoje, kuri suorganizuota mokykloje.

Vakare mokytojai dalyvavo minėjime Telšių miesto Nepriklausomybės aikštėje ir atsineštomis žvakutėmis pagerbė žuvusiuosius už Lietuvos laisvę.

Prasmingai Sausio 13-oji buvo paminėta ir Lieplaukės skyriuje. Mokytojos Sigita Račkauskienė ir Aušra Gumuliauskienė papasakojo vaikams apie įvykius, vykusius Lietuvoje prieš 25 metus. Visi kartu giedojo Tautišką giesmę, žiūrėjo filmuotą medžiagą ir skaidres apie Sausio 13-ąją. Mokyklinukai rengė projektus „Lietuvos laisvė“, priešmokyklinukai spalvino mandalas Lietuvos vėliavos spalvomis. Mokėsi dainų apie Lietuvą. Po to keliavo į Lieplaukės biblioteką, kur bibliotekininkė Irena dar kartą vaikams papasakojo apie šią svarbią dieną, visiems žuvusiems už Lietuvos laisvę uždegė žvakutes, pagerbė tylos minute. Vaikai padeklamavo eilėraštukus ir padovanojo bibliotekai mokykloje pieštus piešinius. Seniūnė Gražina Sukurienė skatino nepamiršti šios dienos, pavaišino vaikus saldainiais.

„Bendraminčių“ narės Deimantė ir Ignė

 

Lankytojų skaitiklis